Gabija ir Kamilė Šeikytės dalyvavo respublikimėse varžybose „Vileišio taurė 2016“ Ažušilėje. M12 grupėje Kamilė buvo 7, o Gabija 8.
2016 - 04 - 23 - 24
   1. 8.00-8.45
   2. 8.55-9.40
   3. 9.50-10.35
   4. 10.55-11.40

   5. 12.05-12.50
   6. 13.00-13.45
   7. 13.55-14.40
Pamokų laikas
Orai Molėtuose
SUGINČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
2017 - 2018 mokslo metai
Su šv. Velykom!
Su atgimimo švente!
Atsinaujinkime, kad šviesiomis mintimis
galėtume pradėti naują gamtos ciklą.
Linkime dalintis savo meile, šiluma, gerumu.
Mokykloje vyko matematikos ir informacinių technologijų savaitė. Buvo paminėta skaičiaus Pi diena. 5 - 7 klasės kūrė geometrinius modelius. Vyko matematinis konkuras „Geometrija dailėje“. 5 - 6 - 7 klasės dalyvavo matematiniame konkurse „Kengūra“.
2016 - 03 - 10
1, 3 ir 4 klasių mokiniai lankėsi Vilniuje. Kino teatre Forum Cinemas Akropolis stebėjo kanadiečių sukurtą animacinį filmą „Sniego mūšis”. Juostoje leidžiama suprasti apie draugystės svarbą, kvailo užsispyrimo ir savanaudiškumo žalą visiems aplinkiniams. Svarbiausia filmo žinutė žiūrovui - bet koks karas, net ir su sniegu, retai neša džiaugsmą, o dažniausiai sulaukiama tragiškų pasekmių. Mokiniams labai patiko filmas, kuriame įspūdį sustiprina nuostabios Celine Dion atliekamos dainos.
Po to lankėmės aukščiausiame Lietuvos statinyje - Vilniaus televizijos bokšte (aukštis 326,5 m). TV bokštas mena kruvinus 1991 m. sausio 13 - osios nakties įvykius, kurių metu prie TV bokšto žuvo 12 žmonių. Šalia bokšto apžiūrėjome 8 m aukščio bronzinę skulptūrą „Aukojimas”, o pirmame bokšto aukšte - ekspoziciją, skirtą Sausio 13-osios aukoms atminti. Miesto panorama grožėjomės iš 19 aukšte įsikūrusio restorano „Paukščių takas” (aukštis 165 m).
2016 - 03 - 22
2016 - 03 - 18
Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis - dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Ši diena buvo minima ir Molėtų rajono Suginčių pagrindinėje mokykloje. Aštuntos klasės mokiniai organizavo viktoriną apie gėles. Klasių komandos turėjo minti mįsles apie geles, įvardinti, kieno tai  svogūnėliai, atpažinti gėles nuotraukose, klasės varžėsi dainų rungtyje, kuri daugiausia dainų apie gėles žino. Smagiai prabėgo Žemės dienai skirta viktorina.
Kiekvienais metais prisijungiame prie veiksmo savaitės ,,BE PATYČIŲ“  ir vykdome įvairias veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir jų stabdymui. Visi: mokytojai, mokiniai, tėvai - sutariame, kad patyčių mokykloje negali likti, ir vaikai turi augti be užgauliojimų ir skaudinimo. Šiais metais visos klasės piešė plakatus, skirtus kovai prieš patyčias.
2016 - 03 - 17
2-3 kl. mokiniai minėjo knygnešio dieną. Netradicinė pamoka vyko Skudutiškio muziejuje, įkurtame šio krašto šviesuoliui Broniui Rakauskui atminti. Kultūros vadybininkė Rita Varatinskienė įdomiai papasakojo apie jo iškilią asmenybę. Mokiniai apžiūrėjo įrištas knygas, nuotraukų albumus, atviručių kolekciją, įvairius buities rakandus.
Bibliotekoje vaikai grožėjosi varpelių kolekcija, apžiūrėjo parodą, skirtą kygnešiams. Bibliotekininkė Irena Cibulskienė pristatė skaidres apie knygnešystės istoriją, žymiausius knygnešius. Pasitikrindami žinias, mokiniai sprendė kryžiažodį.
Pabaigoje vaišinosi arbata, saldumynais, klausėsi labai senos pasakos. Dėkojame skudutiškietėms už įdomią pamoką.
2016 - 03 - 16
Ketvirtadienį, kovo 10 dieną, Suginčių mokykloje, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo  dieną, vyko net keli renginiai. Per 5 pamoką 13 mokinių, iš 5-10 klasių, dalyvavo Respublikiniame „Lietuvos istorijos žinovo“ konkurse, per 6 pamoką vyko protmūšis „Ar žinai  Lietuvos istoriją?”. Kovo 11- ąją mūsų šeši dešimtokai ir istorijos mokytoja Anželika, Inturkės bendruomenės kvietimu, Inturkės parapijos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, parodė inscenizaciją apie tarpukario prezidentą Kazį Grinių. Kovo 11- ąją mokyklos pradinukai varžėsi protų mūšyje „Ką žinai apie Lietuvą”.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventė Suginčių pagrindinėje mokykloje
Jau tradicija tapo 1-4 klasių mokinių viešnagės gamtos mokslų kabinetuose. Šiandien chemijos  kabinete mokiniai pamatė, kaip atrodo vandens molekulė, padidinta milijardus kartų, ,,pavertė“ audeklą nepralaidžiu vandeniui, ,,padaugino“ monetas vandenyje, privertė tirpalus keisti spalvas, parsinešė į savo klasę ,,keistą“ vandeninį tirpalą su variu, pažadėjo stebėti ir pasižymėti bandymo rezultatus. Su chemijos mokytoju mokiniai susitarė susitikti dar kartą ir nustatyti vaisvandenių, vandens, muilo rūgštingumą.

2016 - 03 - (14 - 18)
Įdomiosios pertraukos  smalsuoliams
TEGUL NEBLĖSTA KOVO 11-OSIOS ŠVIESA IR TIESA,
TEGUL NEAPLEIDŽIA VILTYS,
TEGUL  STIPRINA TIKĖJIMAS IR ŽINOJIMAS:
ČIA - MŪSŲ ŽEMĖ,
ČIA - MŪSŲ VISŲ VALSTYBĖ...
9 - 10 klasių mokiniai dalyvavo matematinėje viktorinoje. Mokiniai pasidalino į 4 komandas: „Alfa“, „Pi“, „Pitagorai“ ir „Statūs kampai“. Viktorinoje reikėjo prisiminti romėniškuosius skaitmenis, apskaičiuoti figūrų plotus, atspėti paslėptus skaičius, rasti skaičių seką, išspręsti kryžiažodį ir t.t. Visos komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais.
2016 - 03 - 25
Susirinkę po pavasario atostogų pradinių klasių mokiniai kartu su vaikų darželio auklėtiniais buvo pakviesti švęsti Vaikų Velykėlių. Bendruomenės salėje juos pasitiko Velykų Bobutė ir bibliotekininkė Regina. Velykų Bobutė vaikams papasakojo smagių istorijų, buvo renkamas gražiausias margutis. Vėliau vaikai rungtyniavo estafetėse, šoko ratelius, minė mįsles. Nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiais prizais.
Šventės kulminacija - bibliotekininkės Reginos inicijuotas didžiojo margučio puošimas. Jau eilę metų biblioteka dalyvauja „Naisių vasaros” konkursuose vaikams. Dalyviai apdovanojami vertingais prizais. Taip ir šiemet už gražiai papuoštą margutį vaikai gavo organizatorių specialiai konkursui išleistą CD „Garny, garny, pasuk ratą!” Vaikų ir moksleivių - liaudies kūrybos atlikėjų - konkurso „Tramtatulis“ dainų rinkinį.
Dėkojame šventės rengėjoms Reginai ir Ritai už smagiai ir turiningai praleistą laiką.
2016 - 04 - 04
2016 - 04 - 06
5 ir 7 klasių mokiniai dar kartą prisiminė, kaip teisingai reikia pereiti pačią judriausią Suginčių kaimo sankryžą. Nufilmuotos eismo saugumo  klaidos  yra pačios akivaizdžiausios ir labiausiai pamokančios. Mokiniai nufotografavo vietą, kur reiktų įrengti saugos kalnelius. Įdomu, ar mokinių nuomonė sutaps su sankryžos saugaus eismo pagerinimo projektu, kuris bus įgyvendintas 2016 m.
Saugaus eismo diena
Švietimo ir mokslo ministerijos informacija
2016 - 04 - 25
Mokyklos kieme vaikštinėjantis gandras pradinukams suteikė daug džiaugsmo ir rūpesčio. Pirmą kartą vaikai ?iš taip arti matė gandrą. Bet... kodėl jis sekioja paskui žmones? Kodėl neskrenda? Kur jis praleido žiemą? Gal kas gali atsakyti į šiuos klausimus?
Suginčių mokykloje lankėsi Labdaros ir Paramos fondo „Jauniems” vadovas ir ekspedicijos „Misija Sibiras” projektų vadovas Ignas Rusilas. Aktyvus, pilietiškas ir mokantis bendrauti jaunuolis susirinkusiems moksleiviams pasakojo apie  šio projekto sumanymą ir tikslus, kaip jis pats susidomėjo tremčių istorija ir kodėl nutarė dalyvauti ekspedicijoje.
2016 - 04 - 26
2016 - 04 - 14
Mokyklos būrelio komanda dalyvavo rajoninėse varžybose „Kopija 2016“.
Rezultatai.
2016 - 04 - 28
Viktorija, Rasa, Inga ir Ramūnas dalyvavo rajono kroso varžybose.
Gegužės 6 d., minint spaudos, kalbos ir knygos dieną, visi knygų bičiuliai buvo pakviesti į skaitymo šventę „Lietuva skaito“. Sigutė Lisauskienė skaitė ištrauką iš Editos Lei knygos „Miglų slėnio Fėjų pasakos“. Pabaigoje visi susižavėję klausėsi nuotaikingų Sigutės sukurtų eilėraščių vaikams.
Dėkojame bibliotekininkei Reginai ir S. Lisauskienei už įdomią šventę.
2016 - 05 - 06
Atšilus orams, visi mokyklos mokiniai draugiškai, aktyviai žaidžia įvairius žaidimus mokyklos kieme.
2016 - 05 - 20
Mokykloje vyko evakavimosi pratybos kilus gaisrui. Pratybų tikslas - išmokti saugiai ir greitai evakuotis iš mokyklos kilus gaisrui. Mokyklos stadione direktorius aptarė pratybų eigą, nurodė klaidas. Kelis kartus pakartoję pratybas, išmokome saugiai ir greitai palikti mokyklos pastatą kilus gaisrui.
2016 - 05 - 20
Linksmai ir įdomiai 1-6 kl. mokinus su gamtos mokslų pasauliu supažindino chemijos mokytojas Stanislovas Lisauskas ir jo pagalbininkai: Greta, Lina, Miglė, Nojus ir Eligijus. Mokiniai aktyviai dalyvavo popietėje: atsakinėjo į klausimus, atlikinėjo bandymus, stebėjo demonstracijas, ragavo gryną vandenį ir tirpalą 10000 rūgštesnį, nustatė citrinų sulčių rūgštingumą, ,,kratė“ vandeninius tirpalus kol jie nepamėlynavo, vandens pagalba ,,uždegė“ akmenukus, stebėjo, kaip mokytojo delne degant vandeniliui susidaro vanduo. Popietės organizatoriai pažadėjo rudenį pakviesti į kitą popietę, kurioje supažindins mokinius su vandeniniais tirpalais ir jų savybėmis. 
2016 - 05 - 20
1 ir 4 klasių mokiniai lankėsi Dubingiuose. Apžiūrėjo Radvilų rūmų liekanų ekspoziciją, Radvilų giminės kapą. Asvejos regioninio parko Lankytojų centre susipažino su ekspozicija „Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai, archeologinis paveldas“. Po to nuvykę į Dubingių žirgyną grožėjosi žirgais ir kitais ten auginamais gyvūnais.
Mokykloje nuskambėjo 13-ieji tradiciniai ,,VARPELIAI-2016“. Mokslo metų užbaigimo šventėje dalyvavo ne tik mokiniai, mokytojai, bet ir tėveliai, kaimo bendruomenės nariai, buvę mokiniai. Šventę pradėjo mokyklos direktorius S. Lisauskas, kuris įteikė 4 ir 10 klasių mokiniams Garbės ženklus bei visų klasių mokiniams padėkas už pasiekimus moksle, sportinėje, užklasinėje veiklose.
2016 - 05 - 27
Mokytoja Valda Ruzgienė suorganizavo 4 klasės mokinių išleistuves. Pradinio ugdymo programą baigė ir Išsilavinimo pažymėjimus gavo 11 ketvirtokų. Šventėje dalyvavo mokinių tėveliai. Pažymėjimus įteikė mokyklos direktorius S. Lisauskas. Ketvirtokus pasveikino mažieji draugai - 2 ir 3 klasių mokiniai kartu su mokytoja Kristina. Ketvirtos klasės mokiniai surengė tėveliams ir svečiams gražų koncertą. Mokytojai Valdai buvo padėkota už kantrybę, kūrybiškumą, suteiktas žinias. O mokytoja savo auklėtiniams padovanojo pačios pagamintus varpelius.
2016 - 05 - 31
Molėtų skulptūrų parke Vaikų šventėje dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai. Muzikos mokytojų Jolantos ir Zitos paruošti pradinukai dalyvavo chorų šventėje. Pradinių klasių mokytojų Valdos ir Kristinos padedami mokiniai gamino ir smaigstė vėjo malūnėlius. Technologijų mokytojas Valdas pasirūpino lazdelėmis. 10 kl. mokiniai Deividas S. ir Deividas D. padėjo chemijos mokytojui S. Lisauskui organizuoti edukacinę programą ,,Tas paprastas, nepažįstamas, stebuklingas vanduo“. 
Dėkojame edukacinės programos dalyviams: Gretai  Ž., Miglei M., Eligijui Ž., Linai C., Nojui R.
2016 - 06 - 01
2016 - 05 - 18
Anykščių šilelyje  vyko  Molėtų  rajono orientavimosi čempionatas, Kuriame dalyvavo mokyklos os būrelis. Rajono čempionu tapo: Tadas Kanapka V16 grupėje. Antrą vietą iškovojo: Grigelevičius Mantvydas V13 grupėje. Trečiąsias vietas iškovojo: Gabija Šeikytė M13 grupėje ir Daumantas Sinkevičius V13 grupėje.
2016 - 05 - 24 - 26
Vyko finalinės „Molėtų taurė 2016“  orientavomosi varžybos. Geriausiais metų  orientacininkais tapo ir iškovojo taures Gabija Šeikytė, Kajus Dragūnas ir Tadas Kanapka.
Birželio 6 - 10 dienomis Suginčių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai rinkosi į dieninę stovyklą „Tu - mano draugas - 2016“. Jau šeštus metus mokykla dalyvauja Molėtų rajono savivaldybės finansuojamoje vaikų socializacijos programų vaikų vasaros poilsiui organizuoti atrankoje.
Su mokiniais dirbo mokytojos Kristina Petkevičienė ir Valda Ruzgienė. Mokiniai stovykloje aktyviai pailsėjo, piešė, konstravo, mokėsi gražiai bendrauti, plėtojo pažintinius, sportinius gebėjimus edukacinėse išvykose.
Vasaros socializacijos stovykla „Tu - mano draugas - 2016“
Linksmos, šiltos, nuotaikingos ir prasmingos vasaros!!!
Vasara greita ir nuostabi
Mėgsta ją visi
Vasara tai mūsų paukščių čiulbesys,
Vasara tai greitas debesis,
Vasara skaisčios širdies gilumoje,
Viltys ir kelionės mano širdyje.
Vasara, ateik pas mus greičiau
Ir atnešk man visko ko geidžiau
Paukštelių giesmių dangaus gelmėse
Ir daug žiedų mūs laukuose.
O kai išeisi, vasara mana,
Tu pasiliksi mano mintyse visada
.
                                                    Marija Grybauskaitė
2015 - 2016 m. m. mokiniai
RUGSĖJIS!!!
DIDELĖS ATSAKOMYBĖS, NUOLATINIO TOBULĖJIMO IR AMŽINOS JAUNYSTĖS PRADŽIA.
NETRUKUS MOKYKLINIO SKAMBUČIO AIDAS SUKVIES Į KLASES.

MIELI MOKINIAI, DRĄSIAI SKVERBKITĖS Į ŽINIŲ PASAULĮ, DALYKITĖS ATRADIMŲ DŽIAUGSMAIS.

MIELI MOKYTOJAI, ATIDUOKITE MOKINIAMS VISĄ SAVO IŠMINTĮ, SIELOS GERUMĄ, UGDYKITE JŲ SUGEBĖJIMUS.

MIELI TĖVELIAI, PRIPILDYKITE VAIKŲ SIELAS MEILE MOKSLUI.

SVEIKINAME SU RUGSĖJO 1-ĄJA!
SĖKMINGŲ NAUJŲ MOKSLO METŲ!
SUGINČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA KVIEČIA Į MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĘ, KURI PRASIDĖS RUGSĖJO 1 D. 9 VAL. SUGINČIŲ BAŽNYČIOJE.
MIŠIOMS PASIBAIGUS, IŠKILMINGA DALIS MOKYKLOS KIEME.
PO TO VYKS PIRMOSIOS KLASIŲ AUKLĖTOJŲ PAMOKOS.

               ADMINISTRACIJA
RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ
MALONIAI  KVIEČIAME
Į  VO „SUGINČIŲ BENDRUOMENĖS CENTRAS“
IR SUGINČIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS
ŠEIMŲ SPORTO ŠVENTĘ
„DARNI ŠEIMA -  STIPRI BENDRUOMENĖ“.

ŠVENTĖ VYKS
RUGSĖJO 10 D., (ŠEŠTADIENĮ), 12 VAL.
SUGINČIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS SPORTO AIKŠTYNE.
ŠVENTĖS PROGRAMOJE SPORTINĖS RUNGTYS,LINKSMOSIOS ESTAFETĖS.

ŠVENTĖJE DALYVAUS MOLĖTŲ KULTŪROS CENTRO JAUNIMO ŠOKIŲ GRUPĖ, KOLEKTYVAS „VIRINTA“.
Organizatoriai
Bendruomenės centro valdyba
2016 - 09 - 08
Kulionyse vyko orientavimosi sporto varžybų „Molėtų taurė 2017“ I etapo varžybos ,,Prologas 2017“. Varžybose dalyvavo ir mūsų mokyklos orientacininkai. Rezultatus galite  rasti www.klajunas.lt.
2016 - 09 - 10
Suginčiuose vyko šeimų sporto šventė „Darni šeima - stipri bendruomenė“. Saulėtą rugsėjo antrą šeštadienio popietę į Suginčių pagrindinės mokyklos sporto aikštyną rinkosi mamos, tėčiai ir mažieji ne tik Suginčių, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai, svečiai.
2016 - 09 - 17
Gabija ir Kamilė Šeikytės dalyvavo Panevėžio pirmenybių orientavimosi sporto varžybose, kurios vyko prie Denionių ež. Utenos r. Gabija M12 grupėje užėmė 4 vietą, Kamilė liko 4.
JUDUMO SAVAITĖ
Pradinukai taip pat dalyvavo Judumo savaitės renginiuose. Rugsėjo 20 d. - spartusis žygis.
Rugsėjo 16-22 dienomis Europoje buvo paskelbta judumo savaitė. Ta proga mokykloje vyko 1-10 kl. orientavimosi sporto varžybos, 5-7 kl. kvadrato varžybos, 6-10 kl.futbolo varžybos, 1-4 kl. spartusis žygis.
2016 - 09 - 23
Mokykloje vyko trečiasis solidarumo bėgimas - Junkis Bėk Padėk - Solidarumo bėgimas 2016!
www.begimas.gelbekitvaikus.lt. Pradinukai taip pat dalyvavo bėgime.
2016 - 09 - 26
1-2 klasių mokiniai lankėsi bibliotekoje. Vaikai susipažino su naudojimosi biblioteka taisyklėmis, apžiūrėjo parodėlę „Kodėl knygelė verkia?“ Liūdna, kad yra tokių neatsakingų skaitytojų, kurie nesaugo knygų - išplėšia puslapius, ištepa, ir tokią knygą grąžina į biblioteką. Bibliotekininkė Regina pasidžiaugė pirmaklase Elija, kuri padėjo tokias knygas sutvarkyti, suklijuoti. Bibliotekininkė naujosioms skaitytojoms įteikė atminimo dovanėles ir pakvietė kuo dažniau užsukti į biblioteką.
2016 - 09 - 28
Molėtuose vyko rajoninės rudens kroso varžybos. Geriausiai pasirodė Inga Armanavičiūtė 1000 m distancijoje užėmusi 1 vietą.
2016 - 09 - 29
Mokyklos orientacininkų komanda dalyvavo atvirose orientavimosi varžybose ,,Ruduo 2016" ir užėmė 1 vietą. Rezultatų ir prizininkų lentelės.
NETRADICINĖ ISTORIJOS PAMOKA
Rugsėjo 22-23 d. Suginčių ir Inturkės pagrindinės mokyklos vyresnių klasių mokiniams Molėtuose vyko netradicinė istorijos pamoka. Tai pamoka, kuri neaprašyta istorijos vadovėliuose, o yra tarp mūsų. Pamokos tema buvo tokia pati, kaip ir Molėtų muziejuje veikiančios parodos -  „Mūsų Molėtų žydai”.
2016 - 09 - 27
Mokyklos 9 -10 klasių mokiniai (18 mok.) dalyvavo jubiliejiniame  dešimtame Konstitucijos egzamine. Geriausiai egzamino užduotis atliko 10 kl. mokinys Tadas Kanapka ir iš galimų 30 taškų surinko 21.
2016 - 09 - 29
Kartu su Molėtų rajono jaunimu mokinių tarybos nariai šventė Europos savanorių tarnybos 20-metį.
Šiais metais mokinių taryba, kaip ir kasmet, organizavo Mokytojo dienos šventę. Dešimtokai jau iš anksto, apsitarę su mokytojais, pasirinko mėgiamus dalykus, vedė jaunesniems mokiniams pamokas. Tvarką pertraukų metu prižiūrėjo taip pat budintys mokytojai. Visko pasitaikė: vieniems puikiai sekėsi mokytojauti, kiti susidūrė su drausmės problemomis...Nelengva mokytojo dalia...Tačiau visiems buvo smagu.
O tikrieji mokytojai, susirinkę visa valanda vėliau, džiaugėsi mokinių sveikinimais: paskutinėmis rudeninių gėlių puokštėmis, saldžiomis dovanėlėmis, nuoširdžiai ir šiltai ištartais žodžiais, nuotaikingomis dainelėmis.
2016 - 10 - 05
SAUGIAUSIA MOLĖTŲ RAJONO MOKYKLA
Spalio 5 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojai Daiva Tamoševičienė ir Algimantas Čiža įteikė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pažymėjimą, kad Suginčių pagrindinė mokykla išrinkta saugiausia Molėtų rajono mokykla 2015-2016 mokslo metais.
Mūsų mokyklos pradinukai drauge su 60 000 Lietuvos pradinių klasių mokinių rytą pasitiko valgydami skanią „Malsenos” pagamintą avižų košę. Taip buvo paminėta Pasaulinė košės diena. Mokiniai buvo supažindinti su sveikos mitybos principais ir sporto nauda. Dovanų visi gavo po knygelę, kurioje knygutės veikėjai skaitytojus supažindina su visais Mitybos piramidės gyventojais.
2016 - 10 - 10
2016 - 10 - 19
Į mokyklą atvyko Drakoniuko tetras. Jaunesniųjų klasių mokiniai stebėjo spektakliuką „Žvaigždės pelėdoms“. Spektaklio personažai vaikams parodė, kad kiekvienas turi teisę surasti savo žvaigždę - savo tikslą ir savo kelią. Kai kam tai gali būti mokėjimas skristi, o kitam - įveikti vienatvės baimę, išmokti būti savarankišku ir nepriklausomu. 
Mokyklos orientacininkai dalyvavo orientavimosi varžybose ,,Sprintas 2016“ Molėtuose. Rezultatai.
2016 - 10 - 20
2016 - 10 - 21
Molėtų Astronomijos observatorijos, esančios Kulionių kaime,  salėje vyko tradicinė skaitovų šventė „Vaikystės spalvos“. 
2016 - 10 - 28
Pradinukai surengė Rudenėlio šventę. Nuo ankstyvo ryto visi galėjo pasigrožėti parodėlės eksponatais iš rudens gėrybių. Po pamokų susirinkę visi drauge minė mįsles, rungtyniavo linksmose estafetėse, vaišinosi vaisiais ir morkomis. Parodos dalyviai buvo apdovanoti prizais.
Per moksleivių atostogas Suginčių 6 - 10 klasių mokiniai išvyko į edukacinę ekskursiją Vilniuje. Jie aplankė Vilniaus Katedros varpinę, dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje Lietuvos operos ir baleto teatre bei Energetikos ir technikos muziejaus naktinėje edukacinėje ekskursijoje „Industrijos šešėlių kvapas”.
Suginčių moksleiviai edukacinėje išvykoje
Pradinukai dalyvavo bibliotekininkės Reginos organizuotame Šiaurės šalių savaitės renginyje. Vaikus pasitikusi tetulė skaitė ištraukas iš norvegų rašytojo Stian Hole knygelės „Garmano vasara“. Mokiniai su tetule diskutavo apie Garmaną ir juos pačius persekiojančias baimes, svarstė, kaip jas nugalėti. Dėmesingiausi klausytojai buvo apdovanoti saldžiais prizais.
2016 - 11 - 15
Minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną.  Šiais mokslo metais visos klasės iš įvairių medžiagų pagamino Tolerancijos dienos simbolį - PAUKŠTĮ.
2016 - 11 - 16
2016 - 11 - 11
Mokyklos sporto salėje vyko draugiškos 5 - 7 klasių kvadrato varžybos.
2016 - 11 - 12
Mokyklos orientacininkai Kamilė, Gabija ir Tadas dalyvavo  klubo ,,OK Klajūnas“ sezono uždarymo varžybose. Gabija mergaičių grupėje užėmė 1 vietą, Kamilė buvo antra, o Tadas vyrų grupėje užėmė 4 vietą.
3-4 kl. mokiniai dalyvavo rajoninėse kvadrato varžybose ir užėmė trečiąją vietą.
2016 - 11 - 17
Mokykloje Lietuvos vaikų ir jaunimo centras  kartu su Viešąja įstaiga ,,Operae artis” vykdė vaikų ir jaunimo socializacijos ir globalaus pilietiškumo projektą  ,,Nuo mūsų priklauso pasaulio ateitis”. Dalyvavo 5, 6, 7  klasių mokiniai, kurie buvo supažindinti su pasauliui kylančiais iššūkiais ir jų priežastimis. Vyko trijų dalių interaktyvūs užsiėmimai: nesudėtingas cheminis bandymas, praktiškai parodantis, kaip CO2 išstumia deguonį, buvo demonstruojami alkoholio poveikį imituojantys akiniai, vyko diskusija.
2016 - 11 - 18
KALĖDINIAI RENGINIAI:
Gruodžio pradžioje mokinių taryba paskelbė futbolo turnyrą, gražiausio Kalėdinio atviruko ir stilingiausiai papuoštos klasės konkursus, pakvietė visą mokyklos bendruomenę puošti mokyklą.
Pradinių klasių mokiniai padėjo papuošti Suginčių kaimo eglutę, aplankė Molėtų eglutę.
2017 - 01 - 05
Merginų ir vaikinų krepšinio komandos dalyvavo mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų krepšinio 3x3 varžybose Molėtuose.  Abi komandos užėmė 4 v.
2017 - 01 - 15
Suginčiuose vyko 27 tradicinis bėgimas aplink Želvos ežerą. Rezultatai ir nuotaukos puslapyje www.klajunas.lt
2017 - 01 - 13
8 valandą mokykloje vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Klasėse mokytojai kartu su mokiniais pagerbė už šalies laisvę 1991-ųjų sausį  kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones, kalbėjo, kokia svarbi ši diena šiandien. Mokiniai pasakojo, ką jie žino apie šiuos įvykius iš savo tėvų ir senelių pasakojimų. Languose degė atminimo žvakutės, o prie mokyklos paradinių durų fakelai. Visi bendruomenės nariai buvo įsisegę neužmirštuoles.
2017 - 02 - 16
Gimtadienio tortas Lietuvai Suginčių mokykloje
2017 - 02 - 25
Mokyklos orientacininkai Kamilė, Gabija, Tadas, ir Kajus dalyvavo orientavimosi sporto varžybose ,,Snaigė 2017“ Mindūnuose. Gabija mergaičių grupėje užėmė I, o Kamilė -   III vietą. Kajus vaikinų iki 16 metų grupėje buvo I. Rezultatai.
KAZIUKO MUGĖ SUGINČIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE
KOVO 11-OJI
PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA
Kasmet kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis - dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.
2017 - 03 - 27
Pradinukai buvo pakviesti į Suginčių kaimo biblioteką. Bibliotekininkė Regina vaikams pristatė leidinį skirtą moksleiviams „Saugus ir draugiškas internete“, kuriame aptariamos saugaus naudojimosi internetu taisyklės.  Savo žinias mokiniai įtvirtino žaisdami interaktyvų žaidimą apie Aviną Ragių.
2017 - 03 - 29
Molėtų MSIC'o nariai Lietuvos moksleivių sąjungą pristatė Suginčių pagrindinėje mokykloje. Mūsų mokyklos mokinių taryba įteikė prašymą dėl leidimo tapti LMS'o nariais.
Pradinukai kartu su vaikų darželio auklėtiniais dalyvavo bibliotekininkės Reginos V. organizuotoje Vaikų Velykėlių šventėje. Šventės dalyvius pasitiko Velykų Zuikis, kuris vadovavo vaikų žaidimams. Ruošdamiesi šventei vaikai karpė papuošalus Didžiąjam margučiui, kurį šventės metu papuošė. Pagrindinis renginio organizatorius „Naisių vasara“ dalyvius apdovanojo puikiais prizais - CD muzikinis spektaklis vaikams „Melagių pilis“.
2017 - 04 - 24
Pavasarį mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Bronė Grigonienė organizavo du piešinių konkursus pradinių klasių mokiniams: „Augu sveikas ir žvalus” ir „Sveika šeima”. Varžėsi Toliejų, Videniškių ir Suginčių pradinukai. Pirmajame konkurse prizą pelnė 1 klasės mokinė Saulė Domanskytė, antrąjį konkursą laimėjo antrokė Rusnė Paliukėnaitė.
2017 - 05 - 12
Pradinukai lankėsi „Triušiukų slėnyje”, kuris įsikūręs Utenos rajone netoli Saldutiškio. Šio slėnio įkūrėjai Renata ir Ramūnas Lamauskai vaikams pristatė savo augintinius - daugiau negu 50 veislių triušių, įvairių rūšių naminius paukščius, ožiukus, avis, nutrijas, alpakas, ponius. Vaikai patyrė daug gerų emocijų grožėdamiesi gyvūnais, jodinėdami, šokinėdami ant batuto. Džiaugiamės atradę puikią vietą pabendrauti su gyvūnais, smagiai praleisti laiką.
Konkurso OLYMPIS rezultatai
Didelis būrys pradinukų dalyvavo edukacinio konkurso „Olympis” pavasario sesijoje. Išsamiai su mokyklos rezultatais galima susipažinti čia. Visi dalyviai buvo apdovanoti tušinukais, pažymėjimais, prizininkai - I, II ir III laipsnio diplomais, o 1 klasės mokinė Saulė Domanskytė apdovanota medaliu už puikius rezultatus matematikos konkurse.
2017 - 05 - 18
Mokykloje lankėsi „Labai teatras“. Į spektaklį pakviesti būsimieji pirmokai prisistatydami mokiniams padainavo ir pašoko. Po to visi tapo „aktoriais“ ir vadovaujami profesionalios aktorės ir režisierės Agnės Sunklodaitės bei kompozitoriaus Deivido Gnedino dainavo ir improvizavo spektaklyje „Aplink pasaulį“. Vaikai tapo laivo kapitonais, Eifelio bokštu, aplankytų šalių gyventojais. Spektaklyje vaikai susipažino su skirtingų šalių tradicijomis, bet svarbiausia, kad atrado seną ir amžiną tiesą: visur gerai, bet namuose - geriausia.
2017 - 05 - 19
Minint muziejų dienas, Suginčių pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasės mokiniai turėjo kiek neįprastą pilietiškumo pamoką. Ji vyko Utenos Laisvės kovų muziejuje, kuriame mokiniai galėjo susipažinti su siaurojo geležinkelio istorija ir pačiu senuoju stoties pastatu, išgirsti pasakojimų apie Utenos krašto  partizanus ir tremtinius. Muziejaus ekspoziciją labai pagyvino stotyje traukinio belūkuriuojantys keleiviai, pagaminti skulptoriaus Manto Kazakevičiaus iš Alytaus. Skulptūros pagamintos pagal specialią techniką naudojant tikrus drabužius, gipsą ir net tikrų žmonių veidų atspaudus.
2017 - 05 - 30
Mokykloje nuskambėjo 14-ieji tradiciniai ,,VARPELIAI-2017“. Mokslo metų užbaigimo šventėje dalyvavo ne tik mokiniai, mokytojai, bet ir tėveliai, kaimo bendruomenės nariai, buvę mokiniai.
Tarptautinė vaikų gynimo diena tradiciškai buvo paminėta Molėtų skulptūrų parke. Mažuosius džiugino „Animacijos magija“ su nuotaikingu muzikiniu spektakliu, vyko chorų šventė, apsikabinimo akcija „Taikos glėby“,  akcijos „Man gera būti čia“ asmenukių siena, įvairios edukacinės programos ir sportiniai žaidimai.
2017 - 06 - 01
Vasaros socializacijos stovykla „Tu - mano draugas - 2017“
Birželio 5-9 dienomis pradinių klasių mokiniai rinkosi į dieninę stovyklą „Tu - mano draugas - 2017“.
Mokyklos orientacininkai dalyvavo OS varžybose ,,Kopija 2017“. Nugalėtojais tapo Tomas Pivoras ir Kajus Dragūnas. Antri buvo Ernesta Gaidytė ir Tadas Kanapka. Trečia - Gabija Šeikytė.
2017 - 04 - 21
Gabija, Kamilė ir Tadas dalyvavo OS varžybose ,,Luknos taurė 2017“. Gabija užėmė 1 vietą, Kamilė -  3 vietą, Tadas liko 4.
2017 - 04 - 25
2017 - 05 - 12
Molėtuose vyko Molėtų rajono orientavimosi sporto čempionatas. Čempionais tapo Šeikytė Gabija, Sinkevičius Daumantas ir Kajus Dragūnas. Antrąsias vietas laimėjo Gaidytė Ernesta, Armanavičiūtė Rasa, Pivoras Tomas.Treti liko Gaidytė Indrė, Kanapka Tadas.
2017 - 05 - 23 - 25
Mokyklos OS komanda dalyvavo finalinėse ,,Molėtų taurė 2017“ varžybose Povilškio ir Molėtų miškuose. Taures iškovojo Gabija Šeikytė ir Daumantas Sinkevičius. Antrą vietą užėmė Ernesta Stragaitė.
SUGINČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA KVIEČIA Į MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĘ, KURI PRASIDĖS RUGSĖJO 1 D. 9 VAL. SUGINČIŲ BAŽNYČIOJE.
MIŠIOMS PASIBAIGUS, IŠKILMINGA DALIS MOKYKLOS KIEME. PO TO VYKS SUSITIKIMAI SU KLASIŲ AUKLĖTOJAIS MOKYKLOJE.

S
ĖKMINGŲ MOKSLO METŲ !!!
      PALENGVA, NEJUČIA
    SU RUDENS SPALVA IR RUDENIO VĖJAIS,
    ŽOLYNŲ GYVYBĘ VĖSA PALYTĖJĘS
    SU ASTRŲ KVAPU IR GERVIŲ KLYKSMU
    PRIE KIEKVIENO IŠ MŪSŲ
                                      SUSTOJA RUGSĖJIS...
RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ
DĖMESIO
Visus vaikus - mažus ir jau paaugusius,
su tėveliais ir seneliais (pasikvieskite ir kaimynus),
kviečiame į popietę
„DARNI ŠEIMA - STIPRI BENDRUOMENĖ“,
kuri vyks mokyklos stadione rugsėjo 8 d. pradžia 12 val.
Čia jūsų lauks sportinės rungtys,linksmosios estafetės, meninė programėlė, siurprizai ir prizai.
„DARNI ŠEIMA - STIPRI BENDRUOMENĖ“
2017 - 09 - 19
Kulionių miške prasidėjo ,,Molėtų taurė 2018“ pirmojo etapo orientavimosi sporto varžybos. Jose dalyvavo ir mūsų mokyklos orientacininkai. Greičiausia M13 grupėje buvo Kamilė Šeikytė. M16 grupėje nugalėjo Gabija Šeikytė. Armanavičiūtė Rasa liko 3. V13 grupėje Tomas Pivoras užėmė 2 vietą. V16 grupėje nugalėjo Kajus Dragūnas, Sinkevičius Daumantas buvo 2.
Mokomės išvykose
Rugsėjo 22 d. penktų, šeštų ir septinių klasių mokiniai turėjo galimybę istorijos, geografijos,  gamtos pažinimo ir technologijų pamokas pakeisti  Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre atsidariusios erdvės edukaciniu turu „Molėtai kitaip“. 3D technologijos suteikė unikalią progą Molėtų krašto lankytinas vietas atkurti ir parodyti tokias, kokios jos buvo kažkada, leidžia pamatyti tai, ką sunaikino laikas negrįžtamai. Virtualioje erdvėje mokiniai nukeliavo beveik 3 tūkstančius metų atgal ir žingsnis po žingsnio  atėjo laiku iki šių dienų (Senovės polinė gyvenvietė ant Luokesų ežero; Livonijos ordino antpuolis prieš Liesėnų pilį; Jogaila ir Molėtų vardo paminėjimas; Barboros Radvilaitės pokalbis su broliu; XX a. žydų prekybos namai; Nepriklausomybės kovos - Giedraičių mūšis; ir kt.). Mokiniai turėjo galimybę pažinti savo kraštą virtualiai keliaudami dviračiu,  dalyvaudami viktorinoje.  Už  teigiamas emocijas ir prizus  dėkojame vadybininkui,  buvusiam mūsų mokyklos mokiniui, Eugenijui Žukauskui.
Istorijos pamokos tesėsi išėjus iš turizmo centro. Molėtų centre stovi ,,raudoni mūrai“, kurie primena apie Molėtuose gyvenusią didelę žydų bendruomenę. Rugsėjo 23 diena minima kaip Lietuvos žydų genocido diena. Išsiaiškinę, kas yra genocidas, aplankėme ir pagerbėme Molėtuose gyvenusių žydų žudynių vietą, senas žydų kapines.
Keliaudami į mokyklą mokiniai žadėjo paraginti draugus aplankyti ,,Molėtus kitaip“.
                                                                                                  Direktorius Stanislovas Lisauskas
2017 - 09 - 21
1 ir 2 klasių mokiniai lankėsi Suginčių kaimo bibliotekoje. Bibliotekininkė Regina pirmokus supažindino su naudojimosi biblioteka taisyklėmis, parodė, kaip išdėliotos knygos bibliotekoje. Vaikai išsirinko patinkančias knygutes ir tapo pilnateisiais bibliotekos skaitytojais. Bibliotekininkė linkėdama sėkmingų mokslo metų visiems pirmokėliams įteikė „Knygučių prašymą“ ir savo pagalbininkės antrokės Elijos Dragūnaitės sukurtus žymeklius.
2017 - 09 - 19
Mokyklos orientacininkai dalyvavo orientavimosi sporto varžybose ,,Klajūno taurė 2017“, kurios vyko Molėtuose. Geriausiai varžybose pasirodė Gabija Šeikytė M14 grupėje užėmusi 1 vietą ir Kajus Dragūnas V14 grupėje užėmęs 2 vietą. Daugiau informacijos www.klajunas.lt
2017 - 09 - 27
Mokyklos OS komanda dalyvavo atvirose orientavimosi sporto varžybose ,,Ruduo - 2017“ Utenoje. Komanda šiais metais užėmė 2 vietą nesugebėjusi pasipriešinti Molėtų progimnazijos komandai.
2017 - 10 - 03
Pučiant šaltam vėjui ir lyjant lietui mokyklos OS komanda dalyvavo antrajame ,,Molėtų taurė 2018“ varžybų etape. Deja daugumai dalyvių trasos užbaigti nepavyko. Gerai pasirodė tik Tomas Pivoras V13 grupėje užėmęs 2 vietą.
Spalio 5 - oji tarptautinė mokytojų diena. Tą dieną prisimename mokytojus, sviekiname Juos. Šią  dieną džiugiai šurmuliavo ir Suginčių pagrindinė mokykla. Išvakarėse mokytojus su profesine švente pasveikino seimo narys P. Činbaras.  Netrūko sveikinimų ir spalio 5 - ąją. Mokytojus sveikino Suginčių seniūnija, Suginčių bendruomenė, Suginčių pagrindinės mokyklos taryba, Suginčių pagrindinės mokyklos mokinių taryba ir Suginčių pagrindinės mokyklos pradinukai.
2017 - 10 - 05
2017 - 10 - 19
Molėtuose vyko orientavimosi sporto varžybos ,,Sprintas 2017". Geriausiai sprinto trasą įveikė Kajus Dragūnas užėmęs 3 v. V16 grupėje.
Pradinukai su entuziazmu prisijungė prie rudens akcijos "Lapams - ne!"
Pradinukai surengė rudens gėrybių parodą. Pasigrožėję eksponatais šoko lietuvių liaudies ratelius, minė mįsles. Po to visi vaišinosi skaniais daržovių ir vaisių patiekalais. Džiaugiamės, kad pradinukų mamos ir tėčiai noriai prisidėjo prie šventės organizavimo.?
2017 - 10 - 27
Per mokinių rudens atostogas 3 - 6 klasių mokiniai su mokytojomis Jurgita Šeikiene ir Vida Leišiene dalyvavo edukacinėje išvykoje į Vilnių. Mokiniai susipažino su Lietuvos istorija išradingai ir kūrybingai - Vilniaus arkikatedroje dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Tamsieji požemių labirintai“. Mokiniai pasidaliję komandomis klaidžiojo požemiuose tamsoje tik su žibintuvėliais, sprendė keblias užduotis, galvosūkius, susijusius su Lietuvos istorija, garsiais katedros požemiuose palaidotais žmonėmis. Po to mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Ką gali pilietis?“, kuris vyko Valstybės pažinimo centre, įsikūrusiame Lietuvos respublikos prezidentūroje. Užsiėmimo metu mokiniai gilinosi į pagrindines demokratinei valstybei būdingas sąvokas ir taikė jas, spręsdami problemines situacijas. Po edukacinių renginių mokiniai smagiai leido laiką pramogų parke „Sky park“.
2017 - 11 - 09
Molėtų sporto cente vyko rajoninės 5-6 klasių kvadrato varžybos. Jose dalyvavo ir mūsų mokyklos merginų komanda: Indrė Gaidytė, Ugnė Kindurytė, Kamilė Ruzgutė, Agnė Česnaitė, Jurinta Gončerovaitė, Augustina Sinkevičiūtė, Greta Medišauskaitė, Algimantė Nariūnaitė, Viktorija Nariūnaitė. Užimta 4 vieta.
2017 - 11 - 13
Pradinukai dalyvavo Šiaurės šalių savaitės renginyje, kurį organizavo bibliotekininkė Regina Vaščiūnienė. Vaikai buvo pakviesti skaityti suomių rašytojo Mauru Kunnas knygos „Lobių sala“ ištraukos. Po to pasiskirstę grupelėmis ieškojo „lobio“. Ieškotojai turėjo sekti nuorodomis ir įvykdyti įvairias užduotis. Žinoma, lobis buvo rastas :)
Mokykloje svečiavosi Drakoniuko teatras. Pradinukai ir vaikų darželio auklėtiniai stebėjo spaktaklį „Mimė ir Išminties knyga“. Pasakos veikėjai elfė Mimė ir žiurkė Gitas atskleidžia, kad nėra skaudžiau už drago išdavystę. Bet svarbiausia - pasitikėjimas, atleidimas, bei tikėjimas kito gerumu net ir tada, kai patikėti atrodo neįmanoma.
2017 - 11 - 16
Lapkričio 24 d. į mokyklą atvyko tautodailininkas Vytautas Šemelis, kuris mokiniams papasakojo lietuviškų klumpių istoriją, parodė ir leido patiems išbandyti klumpių meistro darbą, pasimatuoti klumpes. Vytautas ne tik meistriškai margina margučius, bet yra puikus pynimo iš vytelių, medinių klumpių drožimo meistras ir šio amato mokytojas. Meistras taip pat kuria dekoratyvines skulptūras iš akmens. Nors edukacinis užsiėmimas buvos skirtas pradinių klasių mokiniams, pamatę meistro įrankius į pamoką įsiprašė ir šeštokai, o įrankiais pasinaudoti meistras pertraukos metu leido visiems norintiems. Tik skambutis į užsiėmimus mokinius atitraukė nuo klumpadirbystės. Nuoširdžiai dėkojame meistrui Vytautui už edukacinę programą ir padovanotas klumpes.
UNIKALUS MEISTRAS MOKYKLOJE
Gerbiami Tėveliai,
Molėtų Bendruomeniniai šeimos namai vykdo projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai prieinamumo didinimas Molėtų r. savivaldybėje“ ir kviečia į „Pozityvios tėvystės“ mokymus tėvus, auginančius paauglius vaikus. Užsiėmimų metu bus aptariamos aktualios paauglio ir tėvų, globėjų santykių problemos:
                    Šeimos ir paauglio vertybės bei nuostatos;
                         Kartų konfliktai;
                         Šeimos vertybės ir paauglių prieraišumas;
                         Šiuolaikinių paauglių teisės ir pareigos;
                         Vaikų elgesio ir emocijų sutrikimai;
                         Šeimos taisyklės ir ribos;
                         Kaip kalbėti sunkiomis temomis su paaugliais.
Įgytos žinios sustiprins tėvų gebėjimus spręsti šiuolaikinio paauglio problemas.
Mokym
ų trukmė - 8 užsiėmimai po 3 valandas. Mokymai vyktų 1 kartą per savaitę nuo 10 val. arba 13 val. Suginčių pagrindinės mokyklos patalpose arba Verbiškių bendruomenės salėje.
Grup
ėje turi būti 10 - 12 žmonių. Kreiptis tel. +370 383 56182, mob. tel. +370 613 08549, el. paštu suginciu.direktorius@gmail.com
2017 - 12 - 07
Pradinukai lankėsi Molėtų turizmo ir verslo informaciniame centre. Čia išbandė virtualų edukacinį - istorinį turą „Molėtai kitaip“.
XXVIII TRADICINIO BĖGIMO „APLINK ŽELVOS EŽERĄ”
SUGINČIAI - 2018

NUOSTATAI
2017 - 12 - 21
Pradinukai Molėtų kultūros namuose stebėjo kalėdinį muzikinį spektaklį „Nuotykiai stebuklų šalyje“. Visus sužavėjo puikūs šokiai, skambios dainos. Spektaklio pabaigoje žiūrovai linksmai sutiko Kalėdų Senelį, kuris atvyko ne tuščiomis...?
KALĖDINIAI RENGINIAI:
Gruodžio pradžioje mokinių taryba paskelbė krepšinio turnyrą 3×3 ir gražiausio Kalėdinio vainiko konkursus, pakvietė visą mokyklos bendruomenę puošti mokyklą.
2018 - 01 - 12
Pasitinkant Laisvės gynėjų dieną, Suginčių mokyklą „pražydo” neužmirštuolėmis. Mokiniai puošė langus ir sienas, piešė plakatus ir ruošėsi sutikti Suginčių bėgimo dalyvius. Šiemet ta proga į susitikimą su mokiniais atvyko Misija Sibiras 2017 dalyvis Dovydas Žiogas, kurio mama yra baigusi mūsų mokyklą, o senelis dar ir dabar gyvena netoliese.
2018 - 01 - 13
Suginčiuose vyko 28 tradicinis bėgimas aplink Želvos ežerą. Rezultatai ir nuotaukos puslapyje www.klajunas.lt
PRADINUKAI PRADEDA ŠVĘSTI LIETUVOS 100-ĄJĮ GIMTADIENĮ
          Sausio 25 d. pradinukai pasipuošę vėliavėlėmis apsilankė Suginčių kaimo bibliotekoje. Bibliotekininkė Regina Vaščiūnienė parengė 5 dalių edukacinę programą skirtą Lietuvos 100-mečio ir Europos kultūros paveldo metams pažymėti. Pirmojo užsiėmimo metu bibliotekininkė vaikams trumpai papasakojo apie svarbiausius 1918-2018 metų Lietuvos įvykius, žmones, garsinusius ir garsinančius Lietuvos vardą pasaulyje, pristatė knygų parodą. Vaikai klausėsi įdomaus pasakojimo, atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos istoriją. Renginį baigėme gražiausiais posmais Lietuvai. Vaikai nuoširdžiai deklamavo eilėraščius apie svarbias kiekvienam lietuviui vertybes - meilę Lietuvai, gimtajai kalbai, gamtos grožį. Nekantriai lauksime kito susitikimo bibliotekoje, kurio metu vaikai plačiau susipažins su Molėtų rajono istorija.
Sveikiname mokyklos vaikinų stalo teniso komandą: Sinkevičių Daumantą, Dragūną Kajų, Levčenką Edviną  iškovojusiems rajono mokyklų stalo teniso čempionate pirmą vietą.
Dėkojame mokyklos darbuotojui Jonui Švilpai padėjusiam pasiruošti stalo teniso varžyboms.
2018 - 02 - 01
Molėtų centrinėje bibliotekoje vyko pradinių klasių mokinių skaitovų šventė „Mano Lietuva“ skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Šventę vedė bibliotekos vaikų literatūros skyriuje „gyvenanti“ Molinukė.  Mūsų mokyklai atstovavo 1 klasės mokinė Ugnė Kriaučiūnaitė ir antrokės Elija Dragūnaitė bei Saulė Domanskytė. Jų nuoširdžiai padeklamuoti eilėraščiai apie gimtinę buvo sutikti gausiais plojimais. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti Švietimo centro padėkos raštais ir seimo nario P. Čimbaro įsteigtomis saldžiomis dovanėlėmis. Kadangi daugelis rajono vaikų bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, po renginio Molinukė šventės dalyviams aprodė bibliotekos skyrius. ​
2018 - 01 - 31
2018 - 02 - 07
Vaikai augdami kaskart susiduria su naujais išbandymais tiek realiame, tiek internetiniame pasaulyje. Todėl suaugusiųjų pareiga - išmokyti mažuosius, jog internete visais pasitikėti besąlygiškai negalima. Vasario 7 - ąją pradinukai dalyvavo renginyje „Būk saugus internete“, kurį vedė bibliotekininkė Regina Vaščiūnienė. Buvo skaitoma ir aptariama iliustruota knygutė „Bitutė internete. Kas nori Bitutę apgauti?“
2018 - 02 - 09
Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Bronė Grigonienė 1-4 klasių mokiniams papasakojo apie dantukų priežiūrą. Visi vaikai piešė „Gražiausią šypseną“. Už savo darbelius buvo apdovanoti dantų šepetukais.
2018 - 02 - 15
Pradinukai pasiskirstę į 4 komandas dalyvavo viktorinoje „Ką aš žinau apie Lietuvą?“ Daugiausiai taškų pelnė komanda pasivadinusi „Lietuvaičiai“.  Nedaug atsiliko ir kitos komandos: „Super cool“, „Robotai“ ir „Trispalvė“. Džiugu, kad vaikai į daugelį klausimų atsakė teisingai. O ko nežinojo, tai sužinojo viktorinos metu.
Lietuvos gimtadienis Suginčių pagrindinėje mokykloje
 
Kaziuko mugės akimirkos
2018 - 03 - 09
              Suginčių seniūnija kartu su kaimo biblioteka organizavo vaikų piešinių konkursą „Mano tėvynė - Lietuva“. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga pradinukai ir darželinukai bibliotekoje surengė koncertą. Visus šventės dalyvius pasveikino seniūnė Nijolė Jauneikienė. Po koncerto bibliotekininkė Regina konkurso dalyvius apdovanojo atminimo dovanėlėmis. Konkurso nugalėtojais tapo ketvirtokai Lijana Atkočiūtė, Rokas Rinkauskas, Titas Mameniškis, bei antrokė Saulė Domanskytė.
               Pradinukai dalyvavo viktorinoje „Skaitantis žino daugiau“. Visi mokiniai rungėsi susiskirstę į 4 komandas: „Lietuvaičiai“, „Piliečiai“, „Perkūnas“, „Ereliai“. Nugalėjo „Perkūno“ komanda.
               Mokykloje vyko Kovo 11-osios minėjimas. Mokytojos Linos Kulionienės parengti skaitovai deklamavo gražiausius posmus apie Lietuvą.​
Sveikiname 2 klasės mokinę Saulę Domanskytę rajoniniame Raštingiausio pradinuko konkurse užėmusią I-ąją vietą ir 1 klasės mokinę Godą Rukšytę, užėmusią II-ąją vietą.
   Pradinių klasių mokiniai lankėsi Balninkų Stiklo muziejuje. Muziejaus vadovė Daiva vaikams papasakojo apie Balninkų miestelio įsikūrimą, pristatė tapytojo Vlado Miškinio, grafiko Stasio Aukštuolio, liaudies menininkės Onos Pusvaškytės paveikslus, tautodailininkės Irenos Pusvaškienės lėles. Vaikus sužavėjo neįprasti, paslaptingi kraštietės tapytojos Evos Laumos  paveikslai. Gaila, kad nepamatėme viso jų žavesio, nes paveikslai visą grožį atskleidžia apšviesti tamsoje.
    Mokiniai apžiūrėjo Stiklo muziejaus eksponatus. Po to vadovė Daiva visus pakvietė į edukacinį užsiėmimą „Tapyba ant stiklo“. Vaikai susipažino su šiuolaikiniais stiklo dekoravimo būdais, pasisėmė daug teigiamų emocijų kurdami darbelius.
    Vaikų rankomis dekoruotos vazelės - puiki dovana tėveliams šv. Velykų proga.
2018 - 03 - 30
Kaip ir kasmet, praėjus savaitei po šv. Velykų pradinukai ir vaikų darželio auklėtiniai susirinko Suginčių bendruomenės salėje švęsti Vaikų Velykėlių. Šventės dalyvius pasveikino Velykų Bobutė. Vaikų atsinešti margučiai buvo tokie gražūs, kad Velykų Bobutė pagailėjo kiaušinukų ir nusprendė nerinkti nei stipriausio, nei gražiausio, bet apdovanojo saldžiais prizais visus vaikus. Šventėje netrūko juoko, šurmulio, tradicinių velykinių žaidimų ir gerų emocijų.
Pradinių klasių mokiniai susitiko su policijos pareigūne ir policijos bičiuliu Amsiu. Jie vaikams vaizdžiai paaiškino, kaip saugiai pereiti gatvę, kaip elgtis netoli jos.​
DALYVAUJAME   LT1918 - ŠIMTMEČIO KONKURSE BEI ISTORIJOS PAŽINIMO PATIRTYSE MOKYKLOMS!
Mūsų mokyklos dešimtokų komanda dalyvauja tinklapio LT1918 šimtmečio konkurse. Mokiniai pateikė projektą „Darbo skelbimai ir paslaugos lietuviškoje spaudoje 1914-1918 metais“.
Dėkoju mokyklos komandai ir mokytojai A. Laužikienei už istorijos patirčių sklaidą.  Kviečiu susipažinti su mokinių projektu. Būtų puiku, jei mokyklos bendruomenė palaikytų, teigiamai įvertintu šį projektą. Vertinimus galima pateikti LT1918 feisbuke.
                                                                                              
Suginčių pagrindinės mokyklos
                                                                                                                              direktorius S. Lisauskas
Sveikiname 2 klasės mokinę Saulę Domanskytę rajoninėje pradinių klasių mokinių matematikos olimpiadoje užėmusią I-ąją vietą ir 4 klasės mokinę Kamilę Šeikytę, užėmusią II-ąją vietą.
2018 - 04 - 17
Mokyklos merginų komanda dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynių orientavimosi sporto varžybose ir užėmė antąją vietą 10 min. pralaimėjusios Molėtų progimnazijos komandai.
2018 - 04 - 26
Ketvirtokės Lijana Atkočiūtė, Gabrielė Nariūnaitė ir Kamilė Šekytė dalyvavo anglų kalbos konkurse „English is Fun“, kuris vyko Alantos gimnazijoje. Mokiniai atliko klausymo skaitymo, gramatikos ir kūrybinės užduotis. Antroje renginio dalyje amerikietė lektorė Christine Berry pasakojo apie mokyklas JAV. Susiskirstę į komandas mokiniai atliko smagias užduotis. Visi dalyviai gavo padėkas bei saldžias dovanėles.​
2018 - 05 - 03
Mokyklos sporto salėje vyko draugiškos 5 - 6 klasių merginų salės futbolo varžybos. Rezultatu 4:1 nugalėjo penktokės.
2018 - 05 - 09
Sporto salėje vyko draugiškos salės futbolo varžybos tarp 6 klasės vaikinų ir  5 kl. komandų. Neįveikiama buvo Gretos, Agnės, Algimantės, Viktorijos ir Tomo komanda nugalėję 6 klasės vaikinus rezultatu 4:2.
2018 - 05 - 11
Minint pasaulinę aplinkos dieną Suginčių pagrindinėje mokykloje vyko akcija „Švariausios ir netriukšmingiausios klasės rinkimai“.
2018 - 05 - 15
Mokyklos OS būrelio komanda dalyvavo Molėtų rajono OS čempionato varžybose, kurios vyko Anykščiuose. Geriausiai pasirodė Kajus ir Ernesta savo grupėse užėmę pirmąsias vietas.
2018 - 05 - 22
Mokyklos orientacininkai dalyvavo finalinėse ,,Molėtų taurė 2018" varžybose Molėtuose. Geriausiai pasirodė Gabija Šeikytė M16 gr. užėmusi pirmąją vietą.
2018 - 05 - 23
Bibliotekininkė pakvietė 3 ir 4 klasių mokinius į edukacinės programos „Supažindinimas su Lietuvos ir savo krašto istorija“ baigiamąją dalį. Tai kelionė į Dubingius. Atvykome į Asvejos regioninio parko lankytojų centrą. Čia mus pasitiko gidė Gema. Vaizdžiai ir suprantamai papasakojo apie Dubingius,  Asvejos ežero kilmę,  tilto per ežerą atsiradimą,  piliavietę ir didikus Radvilas. Lankytojų centre išbandėme keliones virtualiai. Taip apkeliavome visą Asvejos regioninį parką. O pažintį su Dubingiais tęsėme aplankydami piliavietę ir ten esančius Radvilų rūmų fragmentus. Mokiniai fotografavo gražiausias vietas, o grįžę į mokyklą pasidalijo įspūdžiais ir nuotraukomis.
2018 - 05 - 24
Poviliškio miške vyko finalinės orientavimosi sporto varžybos „Molėtų taurė 2018“. Taures iškovojo Gabija (M16 gr.) ir Kamilė (M13 gr.) Šeikytės. Rasa užėmė 2 v. M16 gr., o Ernesta M16 gr. liko trečia.
2018 - 05 - 31
Suginčių pagrindinėje mokykloje nuskambėjo 15-ieji tradiciniai „Varpeliai - 2018“. Renginys skirtas prisiminti visus mokinius, kurie  šiais mokslo metais puikiai pasirodė įvairiose olimpiadose, konkursuose, sporto varžybose ir kitose veiklose bei juos apdovanoti tradiciniais varpeliais ir diplomais.
Dieninė stovykla „Tu - mano draugas - 2018“
Birželio 4-8 dienomis pradinių klasių mokiniai rinkosi į dieninę stovyklą „Tu - mano draugas - 2018“. Su mokiniais dirbo mokytojos Kristina Petkevičienė ir Valda Ruzgienė. Pirmąją stovyklos dieną mokiniai kūrė taisykles, piešė plakatą, piešė savo vasaros svajones.