1. 8.00-8.45
   2. 8.55-9.40
   3. 9.50-10.35
   4. 10.55-11.40

   5. 12.05-12.50
   6. 13.00-13.45
   7. 13.55-14.40
Pamokų laikas
Orai Molėtuose
SUGINČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
Archyvas
KURI PRASIDĖS RUGSĖJO 2 D. 9 VAL. ŠV. MIŠIOMIS SUGINČIŲ BAŽNYČIOJE.
PO ŠV. MIŠIŲ - IŠKILMINGA DALIS SUGINČIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS KIEME.
PO TO VYKS SUSITIKIMAI SU KLASIŲ AUKLĖTOJAIS MOKYKLOJE.
SĖKIMINGŲ NAUJŲ MOKSLO METŲ !!!
LAUKSIME JŪSŲ!!!
RUGSĖJO 2 DIENĄ
Į MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTĘ,
KVIEČIAME VISUS
2019-09-07
10 klasės mokinė Rasa Armanavičiūtė dalyvavo 7 km bėgime „Go, Utena, go!“
09 - 17 orientacininkai dalyvavo OS varžybose Anykščiuose, kurios skirtos Europos judumo savaitei paminėti. 09 - 18 vyko 5, 6, 7 klasių kvadrato varžybos -  nugalėto 6 kl. 09 - 20  mokyklos kieme vyko OS varžybos ,,Kas greičiau?“. Varžybų nugalėtoja - K. Šeikytė, antras - K. Dragūnas, trečia - R. Armanavičiūtė.
EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ
2019-09-22
Ravų miške, Vilniaus r. Kamilė Šeikytė dalyvavo Lietuvos orientavimosi sporto čempionate ilgoje distancijoje. Iškovota 12 vieta.
„Vasara su knyga“
Vasaros pradžioje bibliotekininkė Regina vaikus pakvietė dalyvauti Skaitymo iššūkyje "Vasara su knyga". Kiekvienas užsiregistravęs turėjo perskaityti 5 knygas, atitinkančias tam tikras sąlygas. Iššūkį priėmė ir sėkmingai įveikė 3 klasės mokiniai Ugnė Kriaučiūnaitė, Faustas Viškelis, Nojus Šermukšnis ir ketvirtokė Elija Dragūnaitė. Bibliotekininkė nugalėtojams įteikė dovanėles ir palinkėjo visiems vaikams tapti ištikimais knygų bičiuliais.
2019-09-26
Kamilė Šeikytė ir Rasa Armanavičiūtė dalyvavo rajoninėse rudens kroso varžybose. Kamilė 300 m distancijoje buvo pirma, o Rasa neturėjusi konkurenčių 1000 m distancijoje taip pat iškovojo medalį.
2019-10-01
Pradinių klasių mokiniai lankėsi Molėtų gaisrinėje. Ugniagesiai-gelbėtojai vaikus supažindino su savo darbu, priminė, nuo ko buityje gali kilti gaisras, kaip elgtis kilus gaisrui. Pasinaudodami Kultūros paso programa Molėtų kultūros centre stebėjo Vilniaus Kamerinio teatro nuotykių spektaklį pagal Otfrydo Preuslerio apysaką „Plėšikas Hocenplocas“.
2019-09-20
Pradinių klasių mokiniai dalyvavo Judumo savaitės renginiuose. Prie žygio į mišką prisijungė ir sveikatos priežiūros specialiste Brone Grigonienė, kuri žygio dalyvius apdovanojo sportinės aprangos maišeliais.
2019-09-24
Mokykloje apsilankė policijos pareigūnės. Jos 1, 2 klasės mokiniams parodė filmukų apie saugų elgesį gatvėje, o po to visus pradinukus mokė saugiai pereiti per pėsčiųjų perėją. Tikimės, kad vaikai gerai pakartojo eismo taisykles ir jų laikysis kiekvieną dieną.
2019-10-05
Kamilė Šeikytė ir Rasa Armanavičiūtė dalyvavo Lietuvos orientavimosi čempionate labai ilgoje distancijoje, Semeliškėse. MC grupėje Rasa buvo pirma,  o Kamilė liko antra.
2019-10-09
Spalio 9-oji - Pasaulinė pašto diena. Šiai dienai paminėti pradinukai ruošėsi iš anksto: kūrė laiškus draugui, piešė sveikinimo atvirukus paštinikams. O spalio 9-ąją bibliotekininkės Reginos pakviesti susirinko bibliotekoje. Čia su profesine švente pasveikino paštininkę Rasą, kuri vaikams papasakojo apie paštininko darbą. Mokiniai skaitė savo sukurtus laiškus. Bibliotekininkė Regina parodė pašto ženklų kolekcijas, surengė knygučių parodėlę.
7, 8 ir 10 klasės susitiko su Molėtų policijos komisariato specialistėmis L. Šeikiene ir N. Purliene. Policijos pareigūnės su mokiniais kalbėjosi apie tarp paauglių, jaunimo dažniausiai pasitaikančius pažeidimus ir problemas: rūkymo, alkoholio bei psichotropinių medžiagų vartojimą ir jų daromą žalą; vagystes, asmeninių daiktų saugojimą; kokią asmeninę informaciją saugu skelbti internetinėje erdvėje; ragino laikytis saugaus eismo taisyklių.
Mokiniai buvo informuoti apie nepilnamečių atsakomybę už padarytus teisės pažeidimus ir apie tėvų atsakomybę už vaikų padarytus teisės pažeidimus. Akcentuota atsakomybė už nedidelį chuliganizmą, tai yra necenzūrinių žodžių ar gestų vartojimą viešose vietose, įžeidimus ir patyčias.
Žinių patikrinimui mokiniams pareigūnės davė testą su pasirenkamais atsakymais. Mokiniai noriai atsakinėjo, vyko diskusijos. Mokiniams patiko, laikas neprailgo.
Jurgita Šeikienė
2019-10-21
2019-09-24
Mokyklos OS komanda dalyvavo atvirose OS varžybose"Ruduo 2019" Utenoje, Skaistašilio miške. Užimta II  komandinė vieta.
2019-10-24
Mokyklos orientacininkai Molėtų miške dalyvavo varžybose ,,Sprintas 2019". Nugalėtojai ir prizininkai: Rasa Armanavičiūtė, Ernesta Gaidytė, Kamilė Šeikytė, Indrė Gaidytė, Augustina Sinkevičiūtė ir Kajus Dragūnas.
2019-10-24
Pradinukai dalyvavo teatrų festivalio LABAS renginyje. Tarptautinio teatro festivalio LABAS iniciatoriai yra tetras vaikams „Teatriukas“ ir teatras „Acting up“ iš Airijos. Festivalio tikslas - ugdyti vaikų sąmoningo, aktyvaus dalyvavimo kultūroje poreikį ir vystyti kūtybiškumą, pilietiškumą per meną. Vaikai stebėjo spektaklį „Pasaka“, kuriame aktoriai pasakas, legendas apjungė nuotaikingomis, vaikiškomis liaudies dainelėmis. Spektaklis visiems labai patiko. Žiūrovai dainavo, šoko, muzikavo kartu su aktoriais.
RUDENĖLIO ŠVENTĖ
Paskutinę spalio savaitę prieš rudens atostogas pradinukai rengia tradicinę Rudenėlio šventę. Visą savaitę vaikai piešė, gamino darbelius rudens tema. Smagu, kad prie šventės organizavimo prisideda ir tėveliai. Ačiū Jums! Šventės pabaigoje vaikai rungtyniavo viktorinoje, kur pasiskirstę komandomis minė mįsles, atsakinėjo į klausimus apie rudenį. Viktoriną laimėjo komanda „Rožės“ teisingai atsakiusi į daugiausia klausimų.
2019-11-02
Mokyklos orientacininkės Rasa Armanavičiūtė ir Kamilė Šeikytė dalyvavo  ,,OK KLAJŪNAS" klubo sezono uždarymo varžybose Kulionių miške. Kamilė 2 km trasą įveikė per 19.37, o Rasa 4 km trasą - per 67.33.
2019-11-05
3 ir 4 klasių mokiniai dalyvavo rajoninėse kvadrato varžybose. I ir II vietas pasidalino dvi Molėtų pradinės mokyklos komandos. III vietą iškovojo Giedraičių A. Jaroševičiaus gimnazijos pradinukai. Ketvirti  - sugintiškiai. Nors laimėti nepavyko, bet kova buvo labai atkakli. Mokiniai iš varžybų grįžo kupini teigiamų emocijų ir nusiteikę dar aktyviau sportuoti.
2019-11-15
Lapkričio 11-15 dienomis Lietuvos bibliotekose vyksta Šiaurės šalių savaitės renginiai, kurių metu skaitytojai kviečiami ateiti į bibliotekas ir kartu skaityti Šiaurės šalių rašytojų knygas. Bibliotekininkė Regina pakvietė pradinukus į gimtadienio šventę, nes šių metų tema „Šventės Šiaurės šalyse“. Mokiniai susirinkę šventiškai papuoštoje bibliotekoje skaitė ištraukas iš Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Kaip ir priklauso gimtadienyje, buvo linksmų pokalbių, žaidimų, vaišių. Dėkojame Reginai už šventinę nuotaiką. Tokie įdomūs renginiai skatina vaikus domėtis literatūra, neleidžia pamiršti takelio į biblioteką.
2019-11-12
Mokyklos mergaičių komanda lapkričio 12 d.  Molėtuose dalyvavo rajoninėse mokyklų žaidynių kvadrato varžybose. Prieš Alantos komandos merginas laimėjome vieną kėlinį. Prieš Molėtų merginas pralaimėjome abu kėlinius. Užimta 3 vieta.
Penktadienį, 7,8,10 klasių mokiniai lankėsi ekskursijoje Vilniuje. Pirmiausia mokiniai apsilankė Vilniaus Bastėjoje ir čia apžiūrėjo patį gynybinį XVI amžiaus pastatą, jame esančius požeminius tunelius ir bokštą, ginklus bei parodą „200 batų 700 metų“, kurią pristatė  šmaikštus ir nuotaikingas gidas Adomas. Vėliau pagal Kultūros paso programą dalyvavo edukacijoje  „Vilniaus fortifikacijos ir ginkluotė“, kur sprendė užduotis, matavosi šarvus ir tamsiame kambarėlyje susipažino su šio požemio gyventoju Bazilisku, kurį kažkada įveikė drąsus jaunuolis panaudodamas sumanumą. Nuo tada slibinas Baziliskas nebeėda gražiųjų Vilniaus mergelių, o tapo muziejaus eksponatu.
   Po muziejaus mokiniai nuvyko į Rasų kapines ir aplankė perlaidotų 1863-1864 metų sukilėlių koplyčią bei Jono Basanavičiaus kapą, kur uždegė žvakutes.
     Nuo Aušros Vartų ekskursija tęsėsi pėsčiomis trumpai sustojant prie žymiausių vietrų  Didžiojoje ir Pilies gatvėse.Katedros aikštėje  mokiniai aplankė ir Kalėdinę Vilniaus eglę.
     Ekskursijos pabaigoje visi apžiūrėjo ką tik atidarytą naują muziejų šalia Trijų Kryžių kalno, kur anksčiau buvo įsikūrusi areštinė. Dabar ten 1863-1864 metų sukilėliams skirta paroda „PAŽADINTI: GEDIMINO KALNE RASTŲ SUKILĖLIŲ ISTORIJA“. Parodoje eksponuojami ne tik archeologinių kasinėjimų metu ant Gedimino kalno rasti sukilėlių daiktai, veido atspaudas kalkėse, bet ir vizualizacija. Tai yra projekcijose ant sienos rodoma  trumpa sukilimo istorija ir pristatomos rastų palaidotų Gedimino kalne sukilėlių biografijos. Pasigirsta netikėti šūviai ir pasimato Lukiškių aikštės kartuvės....Tačiau istorija taip liūdnai nesibaigė. Didvyriai surasti ir iškilmingai perlaidoti, o daugybei XXI amžiaus Lietuvos piliečių jie tarsi vėl priminė kokia brangi yra LAISVĖ.
Kelionė apmokėta Kultūros paso ir mokyklos lėšomis.
                                                                                                                    Mokytoja Anželika
2019-12-06
2019-12-13
       Pradinių klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame renginyje „Tradicijos ir inovacijos: kaip robotai padeda švęsti šventes“. Renginys vyko Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pagal Kultūros paso programą. Mokiniai susipažinę su lego robotais mokėsi ankstyvojo programavimo ir kūrė Kalėdų simbolį - elnio traukiamas rogutes su nykštuku.
       Kultūros pasui įgyvendinti kalendoriniais metais kiekvienam mokiniui skiriama 15 Eur. Įgyvendinant kultūros paso programą skatinamas kultūrinis mokinių sąmoningumas, formuojami kultūriniai įpročiai. Mokinių patirtis įgyta dalyvaujant kultūriniuose ir edukaciniuose užsiėmimuose padeda jiems ugdymosi procesuose. Šiais kalendoriniais 2019 metais mūsų mokyklos mokiniai pasinaudojo kultūros paso programa už 576 eurus. Kultūrinių ir edukacinių renginių pasirinkimas vis didėja. Kviečiu ateinančiais 2020 metais pasinaudoti galimybe ir aktyviau dalyvauti kultūros paso edukacijose. Plačiau apie kultūros paso pragramą galima susipažinti tinklalapyje https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai
                                                                              
                                                                               Mokyklos kultūros paso koordinatorė Valda
2019-12-19
       Pradinukai lankėsi Molėtuose. Pasigrožėjo kalėdinių eglučių alėja, nusifotografavo prie labiausiai patikusių eglučių. Po to Molėtų kultūros centre stebėjo kalėdinę pasaką „Nuotykiai stebuklų šalyje“. Išvyką vainikavo laukiamiausias dalykas - susitikimas su Kalėdų Seneliu.
Kviečiame Į 30-Ąjį Tradicinį Bėgimą “Aplink Želvos Ežerą” Suginčiuose!
Bėgimas skirtas Lietuvos laisvės gynėjų dienai atminti.

LAIKAS IR VIETA:
Bėgimas įvyks 2020 m. sausio 18 d. Suginčiuose (Molėtų raj.). Registracija Suginčių pagrindinėje mokykloje (varžybų centras) nuo 8:00 iki 10:30 val.  Varžybų dalyvių numerių išdavimas vyks varžybų centre registracijos vietoje.

STARTAS - 11:00 VAL.

Daugiau informacijos: www.klajunas.lt
Sausio 13-oji Suginčių pagrindinėje mokykloje
TRISDEŠIMTASIS BĖGIMAS APLINK ŽELVOS EŽERĄ
Sausio viduryje nedidelis Suginčių miestelis, esantis Molėtų rajone, atgyja. Čia vyksta bėgimas aplink Želvos ežerą, skirtas Laisvės gynėjų dienai, į kurį iš visos Lietuvos kasmet susirenka apie 400 dalyvių. Šiųmetis bėgimas - jubiliejinis-trisdešimtasis. Pirmasis bėgimas įvyko 1990 sausio 12-ąją, o susiklosčius istorinėms aplinkybėms bėgimas buvo skirtas Laisvės gynėjų dienai. Bėgimą organizuoja ištvermės sporto šakų mėgėjų ir turizmo klubas OK „Klajūnas“, Suginčių pagrindinė mokykla ir Suginčių seniūnija. Mokykloje ta proga surengta bėgimo atminimų medalių ir fotonuotraukų paroda, kuriose užfiksuotos įvykusių bėgimų akimirkos. Bėgimo sumanytojai ir pradininkai buvę Suginčių mokyklos mokytojai Danutė Tunell, Juozas Vasilevičius ir tuometis dabar jau šviesios atminties Suginčių seniūnas Jonas Pusvaškis, mokyklos direktorius Stanislovas Lisauskas, visuose bėgimuose dalyvavusi tada dar mokinė, o dabar jau Suginčių mokytoja Živilė Kanapkienė.

Nuotraukos Algimanto Pečiukaičio.
2020-02-19
6-7-8 klasių mokiniai su mokytojomis Vida Leišiene ir Jurgita Šeikiene dalyvavo edukacinėse veiklose Pinigų muziejuje ir zoologijos sode „Zoopark“, esančiuose Vilniuje. Pinigų muziejuje vyko paskaita- viktorina „Iš pinigų istorijos“ Šioje edukacinėje programoje moksleiviai žaisdami komandinėje viktorinoje atsakinėjo į įdomius klausimus ir taip susipažino su pinigų ir bankininkystės istorija. Kur atsirado pirmosios monetos? Kur įkurtas pirmasis centrinis bankas? Kada pradėtos kaldinti pirmosios lietuviškos monetos? Daug įdomių ir negirdėtų faktų apie pasaulio ir Lietuvos pinigus bei bankus. Mokiniai galėjo nusikaldinti pirmą lietuvišką monetą skatiką.
Zoologijojos sode „Zoopark“ mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Aplink pasaulį per 90 minučių“, kuris vykdomas pagal Kultūros paso programą. „Zooparkas“, esantis Ogmios mieste užima 2500 kv.m. Jame beveik 90 skirtingų gyvūnų rūšių. Mokiniai iš arti pamatė vieną mažiausių primatų pasaulyje - nykštukinę marmozetę, smalsuolius katinius lemūrus, išdykusių surikatų šeimą, didžiausius vėžlius Lietuvoje ir kitus gyvūnus. Edukacijos metu mokiniai įgijo žinių apie skirtingas net šešių žemynų kultūras ir joms įtaką darantį klimatą bei supančią aplinką, galėjo kūrybiškai reikšti bei interpretuoti įgytas žinias ir idėjas. Praktinio užsiėmimo metu gamino šėryklėles bezdžionėlėms.
Po edukacinių veiklų smagu pažaisti boulingą.
Informacija dėl koronaviruso (COVID-19)
Patikima informacija yra skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas
Kiekvieną dieną informacija atnaujinama Užkrečiamų ligų ir AIDS centro tinklalapyje: http://www.ulac.lt/
Taip pat išsamią informaciją galite rasti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos tinklalapyje: https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso
Kaip elgtis COVID-19 atvejais
Maisto davinius kiekvieną ketvirtadienį išvežios mokyklos vairuotojas mikroautobusu Ford Transit. Vairuotojo tel. +37060101626 .

KAŠEIKIAI -13.00 VAL.
BRYLIŠKĖS - 13.15. VAL.
SIDABRINĖS - 13.30 VAL.
SKUDUTIŠKIS - 14.00 VAL.
TRIBEŽIAI - 14.10 VAL.
VERBIŠKĖS - 14.25 VAL.
TOLIEJAI - 14.45 VAL.
ANOMISLIS - 15.00 VAL.

DĖL MAISTO DAVINIŲ
Mokiniai, gyvenantys Suginčiuose (nepavežami mokyklos, savivaldybės transportu) maisto davinius atsiima mokykloje.
Maisto davinius galima atsiimti ketvirtadieniais nuo 13 val. iki 15 val. Suginčių pagrindinėje mokykloje, tarnybinis įėjimas prie katilinės. Skambinti virėjai I. Padvariškienei tel: 8 620 22893
Atsiimant maisto davinius dėvėti apsaugos priemones, išlaikyti 2 m atstumus.
Direktorius Stanislovas Lisauskas
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA. 31 BĖGIMAS APLINK ŽELVOS EŽERĄ
2021-01-13 d. minint LAISVĖS GYNĖJŲ dieną prie Molėtų r. Suginčių pagrindinės mokyklos ir ženklo, bėgimams aplink Želvos ežerą, skirto Laisvės gynėjams atminti uždegti simboliniai laužai. Šiemet turėjo įvykti trisdešimt pirmas bėgimas aplink Želvos ežerą, kuris skiriamas paminėti Laisvės gynėjų dieną. Organizatorių vardu dėkoju visiems, kurie savarankiškai dalyvavo bėgime aplink Želvos ežerą ar tai darė savo gyvenamoje vietoje.
Molėtų r. pagrindinės mokyklos direktorius
Stanislovas Lisauskas
MOKINIŲ PIEŠINIAI SAUSIO 13 D.
UŽGAVĖNIŲ KAUKĖS
Suginčių pagrindinės mokyklos devintokai jau pasiruošė Užgavėnėms. Technologijų ir dailės  integruotų pamokų metu (mokytojos Z. Spranginienė ir I. Grinienė) pasigamino kaukes.
MOLĖTŲ R. SUGINČIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS KONTAKTINIO UGDYMO ORGANIZAVIMAS PRADINĖSE KLASĖSE
1. Nuo 2021-03-22 d. 1, 2, 3, 4 klasės į mokyklą grįžta mokytis kontaktiniu būdu. Nekontaktiniu būdu bus organizuojamos tik tikybos ir etikos pamokos, siekiant užtikrinti mokinių srautų iš skirtingų klasių valdymą.
2. 1, 2, 3, 4 kl. mokiniai ir mokytojai naudojasi paradiniu mokyklos įėjimu. Judėjimas mokykloje vyksta pagal rodykles. 1, 2, 3, 4 kl. mokiniai naudojasi mokyklos 1 a. Kiti mokiniai ir personalas naudojasi atsarginiu įėjimu kitame koridoriaus gale.
3. Mokytojai, aptarnaujantis personalas dėvi veido apsaugos medicinines kaukes.
4. Mokiniai mokyklos autobuse dėvi veido medicinines apsaugos kaukes.
5. Klasėse , koridoriuose ir mokyklos teritorijoje pradinio ugdymo mokiniams dėvėti veido apsaugos kaukių neprivaloma.
6. Mokyklos autobuse vairuotojas užtikrina tarp sėdinčių mokinių 1 m atstumą.
7. Siekiant valdyti mokinių srautus 1-4 kl., ir 2-3 kl. pertraukos , maitinimas organizuojamas skirtingu laiku.
8. Mokinių pavėžėjimas į mokyklą ir namo vykdomas pagal patvirtintą grafiką.
9. Mokiniai ir darbuotojai privalo laikytis operacijų vadovo ir mokyklos nustatytų reikalavimų karantino sąlygomis: laikytis saugaus atstumo, dėvėti medicinines apsaugos kaukes, dezinfekuoti ir plauti rankas, reguliariai tikrintis kūno temperatūrą


Mokyklos direktorius
Stanislovas Lisauskas
02 - 16
Suginčių pagr. mokyklos mokinių Vasario 16 d. trispalviai pusryčiai. Tai pirmas jų bandymas kažką pagaminti naudojant tris vėliavos spalvas...Džiaugiuosi tais, kurie prisijungė prie kvietimo ir atsiuntė savo darbelius. Ačiū Saulei, Dominykui, Arūnui, Vaidai, Agnei, Rusnei, Augustui.
Suginčių pagrindinės mokyklos Kovo 11 renginyje šiuokart nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus direktorius Linas Šmigelskas, kuris paskaitė paskaitą „Lietuvių mokslininkų indėlis kosminiuose tyrimuose ir Lietuvos trispalvės kelionė į kosmosą“ bei beveik valandą atsakinėjo į moksleivių klausimus apie visatą, kosminius aparatus, Marsą, Saulę ir t.t
Įdomu buvo stebėti, kiek daug buvo norinčių paklausti, kokie smalsūs ir žingeidūs buvo pradinukai ir vyresni mokiniai, kokie keisti ir kartais labai rimti klausimai jiems rūpi. Pvz. vienas aštuntokas paklausė kodėl tiek daug dėmesio ir lėšų skirama kosminiams tyrimams, kai pačioje Žemėje dar tiek daug neišspęstų problemų. Lektorius labai aiškiai ir suprantamai atsakė ir į šitą sudėtingą klausimą.

Renginio organizatorė A.Laužikienė
03 - 11
04 - 14
Suginčių 7-9 klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje Europos informacijos centro pamokoje „Naujiena ar melagiena - kaip jas atskirti?“.
Sigita Skirkaitė supažindino su Europos sąjungos istorija ir rodydama konkrečius pavyzdžius mokiniams paaiškino kaip sužinoti ir išsiaiškinti ar internete ar socialiniuose tinkluose informacija tikra.
Ačiū Europos informacijos centrui ir lektorei Sigitai Skirkaitei
Renginio organizatorė A.Laužikienė
04 - 21
Balandžio 21 d. Suginčių mokykloj istorijos pamoką vedė (7, 8, 9 klasėms) Lietuvos Nacionalinio muziejaus Priešistorinės archeologijos rinkinių skyriaus vedėjas, archeologas ir visi tapome pėdsekiais, nes tema buvo labai įdomi: „Archeologai tampa pėdsekiais: Vilniaus naminių gyvūnų paieškos“. Sužinojom kokių naminių gyvūnų ir kur pėdsakus randa archeologai, kaip iš jų galima sužinoti apie gyvūno rūšį, jis ėjo ar bėgo, šuo buvo gauruotas ar trumpaplaukis. Kodėl Vilniaus amatininkai tokių aptapnotų plytų neišmesdavo? Ir daugybę kitų įdomybių.

Po paskaitos archeologas smagiai atsakinėjo į mokinių klausimus, kurių netrūko.

Renginio organizatorė A.Laužikienė
Suginčių mokykloj buvo tiesioginė transliacija su Pekinu.... Lietuvos ambasadorė Diana Mickevičiene Kinijoje pasakojo apie Kiniją ir Indiją, jų visuomenių modelius, kultūrą, kalbą. Susitikimas užtruko iki dviejų valandų, nes mokiniai turėjo nemažai klausimų. Sužinojom ne tik istorijos epizodus, bet apie kalbų niuansus, tradicijų laikymąsi, bet ir problemas. Ką reiškia dirbti ambasadoriumi ir net koks šiandien oras Pekine?

Renginio organizatorė A.Laužikienė
04 - 21
06 - 09
Istorijos pamoka buvo lauke. Mokiniai apsirengė kaip tikri graikai ir skaitė ištrauką iš  pjesės „Sokrato teismas“. Paskui buvo diskusija kodėl jis buvo nuteistas, kodėl Sokratas turėdamas galimybę nepabėgo iš kalėjimo ir verčiau pasirinko mirti nei išvykti iš savo šalies.
06 - 11
Suginčių pagrindinės mokiniai dalyvavo projekto PRAEITIES STIPRYBĖ - DABARČIAI laureatų apdovanojimo renginyje ir užėmė garbingą 3 vietą. Buvo nuostabi diena. Dovanos, diplomai, vaišės, ekskursijos, muziejai ir nuostabusis Vilniaus senamiestis. Pasijutom labai pagerbti, kai diplomai buvo įteikti Šv. Jonų bažnyčioje. Ačiū nerealiai komandai: Rokui Rinkauskui, Kamilei Šeikytei, Gabrielei Nariūnaitei, Luknei Žalalytei, Mikalojui Laužikui. Ačiū projekto rengėjams ir sumanytojams Vilniaus universitetui ir Norbertui Černiauskui bei Pilietinio pasipriešinimo departamentui.
Projekto vadovė A.Laužikienė
NEC
Partneriai