NEC
   1. 8.00-8.45
   2. 8.55-9.40
   3. 9.50-10.35
   4. 10.55-11.40

   5. 12.05-12.50
   6. 13.00-13.45
   7. 13.55-14.40
Pamokų laikas
Orai Molėtuose
SUGINČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
2018 - 2019 mokslo metai
Partneriai
SUGINČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA KVIEČIA Į MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĘ, KURI PRASIDĖS RUGSĖJO 3 D. 9 VAL. SUGINČIŲ BAŽNYČIOJE.
MIŠIOMS PASIBAIGUS, IŠKILMINGA DALIS MOKYKLOS KIEME. PO TO VYKS SUSITIKIMAI SU KLASIŲ AUKLĖTOJAIS MOKYKLOJE.
SĖKIMINGŲ NAUJŲ MOKSLO METŲ !!!
LAUKSIME JŪSŲ!!!
Ir vėl rugsėjis veržiasi pro langus,
Neša klasėn juoką ir žodžius,
Skambutis ...DIN-DI-LIN...
Kviečia visus
Rugsėjo 7 d. 11 val. 30 min. visus vaikus (mokinius ir darželinukus) kviečiame į Suginčių pagrindinės mokyklos sporto aikštę, kur jūsų lauks linksmosios estafetės, smagi muzika, juokas ir žaidimai, bei prizai ir siurprizai. Taip Jus visus su rudeniu ir naujais mokslo metais nori pasveikinti Suginčių bendruomenė ir seniūnija.
„SPORTUOJU - ESU SVEIKAS“
Mokslo metų pradžios šventės akimirkos
2018 - 09 - 05
Rugsėjo 5 d. mokyklos pradinukus į susitikimą pakvietė Molėtų policijos prevencinio poskyrio pareigūnės. Vaikams buvo pademonstruotas filmukas apie saugų eismą. Mokiniai sprendė užduotėles pakartojo pėsčiųjų eismo taisykles.
2018 - 09 - 07
Suginčių kaimo bendruomenė ir seniūnija pakvietė moksleivius į smagią sporto šventę „Sportuoju - esu sveikas“. Vaikai pasiskirstę į komandas rungtyniavo linksmose estafetėse. Varžybas surengti padėjo kūno kultūros mokytoja Živilė. Vyko arši kova, bet visų džiaugsmui nugalėjo draugystė. Visos komandos buvo apdovanotos prizais. Renginį organizavusi bendruomenės pirmininkė ir bibliotekininkė Regina Vaščiūnienė moksleiviams palinkėjo sėkmingų mokslo metų ir kiekvienai komandai įteikė po Rūtos Montvilaitės knygą „Septyni paukščių įstatymai“, bei po saldų prizą. Pradinukų komandos buvo apdovanotos kamuoliais. Suginčių seniūnė Nijolė Jauneikienė pradinukams dovanojo stalo žaidimą.
     Puiku, kad moksleiviai aktyviai dalyvaudami sporto šventėje stiprino savo sveikatą, vieni kitiems dovanojo juoką, šypseną ir gerą nuotaiką.
2018 - 09 - 20
Kulionyse prasidėjo ,,Molėtų taurė 2019“ I etapo varžybos ,,Prologas 2019“, kuriose dalyvavo mokyklos orientacininkai.
2018 - 09 - 25
Utenoje vyko atviros orientavimosi sporto varžybos ,,Ruduo 2018“ skirtos Europos sporto savaitei paminėti. Mokyklos komanda iškovojo II vietą.
Molėtuose vyko rudens kroso varžybos. Geriausiai pasirodė Aušra Gončerovaitė 1000 m bėgime užėmusi III vietą.
2018 - 09 - 26
2018 - 10 - 04
Spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnų diena. Ta proga bibliotekininkė Regina pakvietė pradinukus dalyvauti piešinių ir fotografijų konkurse. Vaikai piešė arba fotografavo savo augintinius. Mokiniai apsilankę bibliotekoje apžiūrėjo draugų piešinius. Didelio susidomėjimo sulaukė knygų apie gyvūnus parodėlė. Beveik visi vaikai išsirinko knygučių apie gyvūnėlius. Po to konkurso dalyviai labai jautriai papasakojo apie savo augintinius. Vaikai supranta, kad gyvūnėliui reikalinga ir meilė, ir rūpestis. Ypač džiugu, kad kai kurie kačiukus ar šuniukus įsigijo gyvūnų globos namuose.
Renginio pabaigoje Regina dalyvius apdovanojo saldžiais prizais. Bet skaniausi prizai buvo skirti vaikų augintiniams - kačiukams, šuniukams, triušiams ir papūgėlėms.
2018 - 10 - 12
2-3 klasių mokiniai lankėsi V. Valiušio Keramikos muziejuje įsikūrusiame Leliūnų k. Utenos r. Vaikus pasitiko pats Puodžių karaliumi tituluojamas Vytautas Valiušis. Vaikams buvo labai įdomu klausytis emocionalaus, jautraus keramiko pasakojimo apie molio savybes, keramikos dirbinių gamybos istoriją ir būdus, bei apžiūrėti gausią, daugiau negu 3000 keramikos dirbinių kolekciją. Bet daugiausia emocijų mokiniai patyrė pajusdami, kaip ant žiedimo ratelio iš minkyto molio gabalėlio po jų pirštais gimsta daili vazelė.
2018 - 10 - 19
Penktadienį Suginčių pagrindinė mokykla sulaukė įdomaus svečio, kuris šiais metais vasarą dalyvavo ekspedicijoje Misija Sibiras’18 Kazachstane. Su mokiniais susitikti ir papasakoti apie šios ekspedicijos nuveiktus darbus ir pačią idėją atvyko kaunietis Matas Toliušis.
2018 - 10 - 26
Pradinių klasių mokiniai turi tradiciją spalio mėnesį užbaigti Rudenėlio švente. Besiruošdami jai vaikai kūrė paveikslus iš džiovintų lapų, pasitelkę į pagalbą tėvelius gamino darbelius iš rudens gėrybių, kuriais galėjo pasigrožėti visa mokyklos bendruomenė. O penktadienį mokiniai dainavo, žaidė ir pasiskirstę į komandas rungėsi linksmoje viktorinoje - minė mįsles, atsakinėjo į klausimus apie rudenį. Pirmąją vietą laimėjo komanda „Pūkuota širdis“ surinkusi 6300 taškų, antrąją vietą iškovojo „Ereliai“, o trečiąja vieta draugiškai pasidalino „Helovinas“ bei „Kačiukai ir katinas“. Smagu buvo pajusti kūrybos džiaugsmą, pabūti kartu, pasidžiaugti auksaspalvio rudenėlio dovanomis.
Molėtų r. Suginčių pagrindinėje mokykloje diegiama patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevencijos programa ,,Friends“
„Vaikų linija“ pakvietė 20 Lietuvos mokyklų, kurių tarpe yra ir Suginčių pagrindinė mokykla, 2018 - 2020 metais diegti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevencijos programą „Friends“. Programa bus diegiama remiantis geriausia Švedijos specialistų, dirbančių patyčių prevencijos srityje, patirtimi ir praktika.
Programa „Friends“ viena geriausiai žinomų patyčių prevencijos programų Skandinavijos šalyse, sukūrusi mokomosios medžiagos paketus skirtus visai mokyklos bendruomenei. „Friends“ programa yra ilgalaikė, visą mokyklos bendruomenę įtraukianti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevencijos programa, kurios tikslas - suteikti mokyklos bendruomenei žinių,  įgūdžių ir priemonių mažinant patyčių ir kitokio žeminančio elgesio apraiškas ugdymo įstaigoje.
„Friends“ programos įgyvendinimo metu bus vykdomos įvairios veiklos: mokinių ir visų mokyklos darbuotojų anoniminė anketinė apklausa, mokymai mokyklos bendruomenės nariams, mokinių tėvams/globėjams, klasių auklėtojams/kuratoriams ir kt.
Pirmų metų „Friends“ programos veiklos pateikiamos priede. Tai jau trečia patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevencijos programa, kurią įgyvendina mokykla per paskutinius penkis metus.
Kviečiu mokyklos bendruomenę aktyviai įsitraukti mažinant patyčių ir kitokio žeminančio elgesio apraiškas mūsų mokykloje.

Mokyklos direktorius
                                                                      Stanislovas Lisauskas
2018 - 11 - 15
Kasmet lapkričio mėnesį Lietuvos bibliotekose vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai. Šiame projekte aktyviai dalyvauja ir Suginčių kaimo bibliotekininkė Regina pakviesdama pradinių klasių mokinius pasiklausyti ir patiems paskaityti Šiaurės šalių rašytojų kūrinius. Lapkričio 15 d. susirinkę į biblioteką jaukioje aplinkoje plazdant žvakelei pradinukai klausėsi ištraukų iš švedų rašytojų Elias ir Agnes Vahlud knygos "Superherojų vadovas". Knyga labai aktualia tema - apie mergaitę Lisą, kuri naujoje mokykloje patiria patyčias ir imasi problemą spręsti pati. Įdomu tai, kad ir pats rašytojas primena superherojų 
Po to bibliotekininkė vaikams pristatė Šiaurės šalių rašytojų knygų vaikams parodėlę. Renginio pabaigoje mokiniai pasigamino superherojaus akinius. Dėkojame Reginai už įdomų renginį.
PRADINUKŲ PASAS
Nuo šių mokslo metų Lietuvos mokyklų pradinukai gali pasinaudoti Kultūros pasu leidžiančiu su mokykla nemokamai lankytis muziejuose, renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose. Iki šių metų pabaigos kiekvienam 1-4 klasių mokiniui dalyvauti renginiuose ir užsiėmimuose iš Kultūros paso paslaugų rinkinio Švietimo ir mokslo ministerija skiria po 5 eurus.
Pasinaudoję šia galimybe mokyklos pradinukai lankėsi Vilniuje Kamerinio teatro spektaklyje „Emilis iš Lionebergos“. Spektaklis pastatytas pagal to paties pavadinimo švedų rašytojos Astridos Lindgren kūrinį. Spektaklis įkvepia vaikus pasitikėti savimi, padeda suprasti, kad jie būdami maži yra labai reikšmingi žmonės ir gali nuveikti didelius darbus.
Nuo sausio Kultūros paso programa galės naudotis visi moksleiviai, ne tik pradinukai. Kiekvienam mokiniui kultūros ir meno veikloms bus skiriama 15 eurų per metus. Su Kultūros paso renginių sąrašu galite susipažinti čia:
http://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai
2018 - 11 - 08
4-6 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos mokyklų žžaidynių rajono kvadrato varžybose. Užimta 3 vieta.
KALĖDŲ BELAUKIANT
Pradinukai lankėsi Molėtuose. Pasigrožėję miesto eglute stereo klube žiūrėjo kalėdinę pasaką "Nuotykiai stebuklų šalyje", susitiko su Kalėdų seneliu.
Spalio - gruodžio mėnesiais mokyklos 5 -7 klasių mokiniai dalyvavo tarptautinėje anglų kalbos bei matematikos olimpiadose Kings.  Olimpiados jungia daugiau nei 300 000 žiniukų iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos bei Gruzijos! Komanda siekia puoselėti visuomenės švietimo idėją bei kurti naują, novatorišką ir unikalią jos viziją, pagrįstą nuolatine perspektyva tobulėti ir augti kiekvienam norinčiam! Čia svarbūs ne tik akademiniai rezultatai, bet ir iniciatyva, kūrybiškumas ir strateginio mąstymo įgūdžiai. Pirmasis olimpiados etapas vyko mokykloje. Matematikos finale, kuris vyko Utenos kolegijoje, dalyvavo penktokė Kamilė Šeikytė bei šeštokas Tomas Pivoras. Anglų kalbos finale dalyvavo šeštokai Tomas Pivoras ir Dovydas Bitautas. Dovydas užėmė trečią vietą tarp visų Lietuvos šeštokų ir laimėjo prizą - išmaniąją apyrankę. Visi mūsų finalininkai pasirodė puikiai.
KALĖDINIS KONCERTAS
29 BĖGIMAS APLINK ŽELVOS EŽERĄ
Šių metų bėgimo aplink Želvos ežerą šeštadienis buvo mums labai žiemiškai palankus. Visi 372 dalyviai čiuožė per ledą, klampojo per sniegą, kai kur rado asfalto lopinėlius, o keletas laimingųjų dar ir į sniego pūgą pakliuvo.
Jau 29-ą kartą susirinkusius dalyvius pasitiko darni Suginčių mokyklos ir Klajūno sporto klubo narių organizatorių komanda.
Tokiom oro sąlygom rekordų niekas ir nesitikėjo, bet garbingą ir sunkią kovą laimėjo: Ugnė Paurytė ir Kasparas Apkievičius (4.4 km) ir Viktorija Varnagiryė ir Donatas Stulgys (13 km).
Finišavusieji vaišinosi saldžia arbata ir kareiviška koše, ir džiaugėsi proga pabendrauti su senai matytais draugais.
Kitų metų bėgimas bus jubiliejinis 30-as, tad kviečiame jau dabar pradėti ruoštis ir atvykti!
Visus rezultatus ir nuotraukas galite rasti Molėtų raj. ištvermės sporto šakų mėgėjų klubo „Klajūnas“ tinklalapyje.
2019 - 02 - 01
Molėtų viešojoje bibliotekoje vyko rajono pradinių klasių mokinių skatovų šventė „Mano Lietuva“. Mūsų mokyklai atstovavo 2 klasės mokinė Ugnė Kriaučiūnaitė, 3 klasės mokinės Saulė Domanskytė ir Elija Dragūnaitė. Mergaitės deklamavo Ramutės Skučaitės, Leonardo gutausko ir Aldonos Puišytės kūrybą. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais.
Mokykloje šurmuliavo jau tradicine tapusi Kaziuko mugė.
2019 - 03 - 01
Pilietinė akcija GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS
Jau trečius metus Suginčių seniūnija kartu su biblioteka Kovo 11-osios proga organizuoja vaikų piešinių konkursą „Mano Tėvynė - Lietuva“. Šiemet Suginčių mokyklos pradinukai ir vaikų darželio auklėtiniai seniūnijos foje papuošė plakatais. Susirinkę į biblioteką vaikai dainavo, deklamavo eilėraščius apie Lietuvą. Seniūnė Nijolė Jauneikienė ir bibliotekininkė Regina Vaščiūnienė mažuosius dailininkus apdovanojo prizais. Su vaikų darbais galima susipažinti seniūnijos ir bibliotekos foje.
2019 - 03 - 29
Molėtų progimnazijoje vyko informacinių technologijų konkursas „Smart komanda 2019“. Šiame konkurse dalyvavo 2 Molėtų progimnazijos komandos, Alantos gimnazijos komanda ir Suginčių pagrindinės mokyklos komanda: Kamilė Šeikytė 5 kl., Dovydas Bitautas 6 kl., Svajūnas Giruckas 7 kl. ir Kipras Maigys 8 kl. Mokiniai atliko įvairias informacinių technologijų užduotis. Kol buvo skaičiuojami rezultatai šeimininkai supažindino komandas su mikrobitais.
2019 - 06 - 05
Birželio 5 d. Kulionyse baigėsi 9 etapų orientavimosi sporto varžybos „Molėtų taurė 2019“. Taures iškovojo Kamilė Šeikytė M 13 grupėje ir Ernesta Gaidytė M 16 grupėje. Deividas Cironokas  Augustė Sinkevičiūtė ir Giedrė Petrauskaitė buvo antri savo amžiaus grupėse. Trečiąsias vietas iškovojo Indrė Gaidytė  M 16 gr. ir Kajus Dragūnas V gr.
2019 - 06 - 07
Penktadienį Suginčių pagrindinėje mokykloje nuskambėjo jau septynioliktieji „Varpeliai 2019“, skelbdami mokslo metų pabaigą pradinių klasių mokiniams. Ta proga mokyklos direktorius įteikė 4 kl. mokiniams pradinio išsilavinimo pažymėjimus.
„Tu - mano draugas - 2019“
Tik nuaidėjus paskutiniam skambučiui, jau devintą vasarą Suginčių mokyklos pradinukus sukviečia vasaros dienos stovykla „Tu - mano draugas”. Stovyklos tikslas - organizuoti mokinių užimtumą vasaros atostogų metu, bei ugdyti vaikų socialinius įgūdžius, skatinti aktyvų, sveiką ir saugų gyvenimo būdą. Galimybe pastovyklauti, pakeliauti pasinaudojo visi mokyklos pradinukai.
Ekskursijų į Anykščius, Pašilių stumbryną, Etnokosmologijos muziejų metu vaikai įgijo gamtosauginių, gamtamokslinių žinių. Kelionės į Pašilius metu aplankyta partizanų žeminė, pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos dvaro sodyba, pasigrožėta Taujėnų dvaro parku. Lankydamiesi Giedriaus Mazūro keramikos studijoje mokiniai susipažino su glazūravimo technika, ugdėsi meninius gebėjimus. Ypač laukiami svečiai mokykloje - Molėtų policijos pareigūnai, surengę vasaros biatlono varžybas. Stovyklautojai patyrė daug teigiamų emocijų, ugdėsi empatijos, tolerancijos įgudžius  žaisdami Labirintų parke, maudydamiesi baseine „Bangenis“, žiūrėdami filmą apie vabaliukų nuotykius kinoteatre „Taurapilis”.
Stovyklą vaikai paliko kupini neišdildomų įspūdžių ir linkėdami vieni kitiems geros likusios vasaros.