NEC
   1. 8.00-8.45
   2. 8.55-9.40
   3. 9.50-10.35
   4. 10.55-11.40

   5. 12.05-12.50
   6. 13.00-13.45
   7. 13.55-14.40
Pamokų laikas
Orai Molėtuose
SUGINČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
2016 - 2017 mokslo metai
KOVO 11-OJI
Kovo 10 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime, kuris vyko Suginčių kaimo bibliotekoje. Su švente visus pasveikino seniūnė Nijolė Jauneikienė. Koncertavo Suginčių vaikų darželio šokėjos ir mokyklos dainininkai. Prieš šventę visose Suginčių seniūnijos bibliotekose buvo paskelbtas piešinių konkursas „Mano Tėvynė - Lietuva“. Šventės metu buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai.
Partneriai
SUGINČIŲ MOKYKLOJE PASKAITA APIE LIETUVOS KARIUOMENĘ
Suginčių mokykloje Kovo 11-osios proga lankėsi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento vyriausias specialistas kariškis Arvydas Čepukėnas. Jis 7-10 klasių mokiniams pasakojo apie Lietuvos kariuomenę ir jos istoriją nuo karaliaus Mindaugo laikų, istorinių mūšių, partizaninio karo iki dabartinių grėsmių.
Lietuvos kariuomenę sudaro keturios pagrindinės pajėgų rūšys: sausumos, oro, jūrų ir specialių operacijų. Kiekvieną jų apibūdino ir paaiškino ką jos veikia, kokia jų paskirtis bei kokie reikalavimai kariams, kokių kariuomenėje reikia specialistų ir kitų darbuotojų. Kariškis pasakojo kokių specifinių įgūdžių reikia šių dienų kariams: nardymo, motociklų vairavimo, išminavimo, logistikos ir medicinos išmanymo. Karys turi būti ne tik fiziškai stiprus ir ištvermingas, bet ir stiprus psichologiškai, nebijoti aukščio ar uždarų patalpų, ypač mokėti dirbti komandoje ir ekstremaliomis sąlygomis.. Kariuomenėje labai svarbu drausmė ir disciplina bei gera komanda. Čia draugai, kuriems sunkiau sekasi žygyje, nepaliekami. Jiems padedama ir kartu įveikiamos kliūtys. A.Čepukėnas priminė, kad mūsų kariai ne tik mokosi kariauti, bet ir teikia gyventojams pagalbą ypatingų nelaimių atveju per gaisrus, potvynius, padeda šalinti audrų padarinius. Arvydas Čepukėnas pristatė šaulių organizaciją ir jų veiklą, ragino joje dalyvauti. Svečias pasakojo ir apie savo patirtį kariuomenėje, apie tarnavimą Afganistane Goro provincijoje, apie Afganistano mokyklas ir kokiomis sąlygomis ten mokosi ir gyvena vaikai. Arvydas Čepukėnas demonstravo skaidres ir bendravo su moksleiviais, rodė karinės technikos pavyzdžius: šarvuočius, didelio pravažumo sunkvežimius, visureigius ir kitą techniką. Kariškis supažindino kokiuose tinklalapiuose galima susirasti daugiau informacijos apie kariuomenę ir dar padovanojo įvairių leidinių apie kariuomenę mokiniams, mokyklai ir bibliotekai.

Anželika Laužikienė