1. 8.00-8.45
   2. 8.55-9.40
   3. 9.50-10.35
   4. 10.55-11.40

   5. 12.05-12.50
   6. 13.00-13.45
   7. 13.55-14.40
Pamokų laikas
SUGINČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
2016 - 2017 mokslo metai
Suginčių moksleiviai edukacinėje išvykoje
         Per moksleivių atostogas Suginčių 6 - 10 klasių mokiniai išvyko į edukacinę ekskursiją Vilniuje. Jie aplankė Vilniaus Katedros varpinę, dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje Lietuvos operos ir baleto teatre bei Energetikos ir technikos muziejaus naktinėje edukacinėje ekskursijoje „Industrijos šešėlių kvapas”.
         Pirmiausia mokiniai apsilankė Vilniaus arkikatedros varpinėje. XIII a.  šis bokštas buvo gynybinės sienos dalis, o XVI a. jis jau tampa katedros varpine. Tai pastatas, kuris jau yra tapęs Vilniaus miesto simboliu. Pastato aukštis 52 metrai, o mokiniai užkopė beveik iki pat viršaus t.y. iki 50 metrų. Ten jau matėsi ne tik didysis Šv.Joachimo varpas, bet ir kiti penki varpai, kurie buvo pašventinti ir užkelti į varpinę 2002 m.  Pačiame bokšto viršuje valandas praneša anuomet garsiausio Lietuvos liejimo meistro Jono Delamarso 1673 m. nulietas varpas. Gidė papasakojo šio bokšto istoriją, kiek pakilimų ir nuosmukių teko išgyventi šiam pastatui, kiek kartų net teko degti ir kada jis buvo pritaikytas varpinei. Ekskursijos vadovė atkreipė visų dėmesį, kad varpinės laikrodis turi tik vieną rodyklę, kuri rodo valandas, o mažesnis varpas suskamba tik kas ketvirtį valandos ir taip miestiečiai anksčiau sužinodavo laiką.
Mokiniams ypač patiko valdyti 52 metrų aukštyje įmontuotas kameras ir taip dairytis aplinkui varpinę esančiose gatvėse.
        Lietuvos operos ir baleto teatre mokiniai dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje, kurios metu vaikštinėjo po užkulisius, tarnybines patalpas, dekoracijų dirbtuves, apžiūrėjo scenos įrangą ir rekvizitus, matavosi sceninius įvairių herojų drabužius ir net fechtavosi. Ekskursijos gidė Sofija pasakojo, kad teatre  iš viso dirba net 600 darbuotojų, kurių darbą mes ne visada pastebime. Juk tai ne tik aktoriai ir dainininkai, baleto šokėjai ir orkestro muzikantai, bet ir dailininkai, apšvietėjai, inžinieriai, elektrikai, siuvėjai ir t.t. Ponia Sofija Jonaitytė, buvusi operos solistė, kuri anksčiau daugelyje operos spektaklių atlikdavo pagrindinius vaidmenis, mokinius supažindino su Lietuvos operos teatro istorija ir apskritai šio žanro atsiradimo Lietuvoje istorija.

         Trečioji vieta, kurioje mokiniai apsilankė, tai Energetikos ir technikos muziejus. Kadaise ten buvo pirmoji Vilniaus elektrinė, kuri dabar jau neveikia ir todėl tapo puikiu muziejumi ir edukacine erdve moksleiviams. Muziejuje mokiniai apžiūrėjo keletą ekspozicijų: „Energetika”, „Transportas”, „Pagaminta Vilniuje”, bet ir žaidė interaktyvius mokslo žaidimus. Muziejus unikalus savo senosios elektrinės įranga, kurią naktinės ekskursijos metu, pasišviečiant tik žibintuvėliais puikiai atskleidė muziejaus edukatoriai. Jų įdomų pasakojimą dar labiau sustiprino leidžiami senosios elektrinės garo turbinų garsai. Taip mokiniai apsilankė tarsi laiko mašinoje, kuri juos nunešė į mūsų įdomiosios istorijos  dar nežinomus puslapius...

Anželika Laužikienė
Partneriai
NEC
Orai Molėtuose