„Lietuvos istorijos žinovo“ konkursas 5 - 10 klasių protmūšis „Ar žinai  Lietuvos istoriją?”
Inscenizacija apie tarpukario prezidentą Kazį Grinių 1 - 4 klasių protmūšis „Ką žinai apie Lietuvą”
       Ketvirtadienį, kovo 10 dieną, Suginčių mokykloje, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, vyko net keli renginiai.  Per 5 pamoką 13 mokinių, iš 5-10 klasių, dalyvavo Respublikiniame „Lietuvos istorijos žinovo“ konkurse ir turėjo atsakyti į 60 istorinių klausimų. Jie buvo tikrai nelengvi, nes tuos pačius klausimus atsakinėja ir penktokai, ir dvyliktokai, ir net suaugę žmonės. Konkurse negalima dalyvauti tik istorikams. Ištaisius darbus paaiškėjo, kad geriausiai mūsų mokykloje Lietuvos istoriją išmano 10 klasės mokinė Rita Meškauskaitė. Ji gaus specialų Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos paruoštą diplomą. Sveikiname Ritą.
       Per 6 pamoką mokykloje vyko protmūšis „Ar žinai  Lietuvos istoriją?”. Čia varžėsi mišrios įvairių klasių 4 komandos: „Raudonieji”, „Geltonieji”, „Patriotai” ir „Ąžuoliukai”. Nugalėjo „Ąžuoliukų” komanda, kurie iš 40 galimų taškų surinko 30. Visos komandos gavo prizus -  tautiškai papuoštus  desertinius sūrius ir saldainių. Tačiau  tikrasis laimėjimas - gera nuotaika ir įgytos žinios apie savo gimtą kraštą.
       O  Kovo 11- ąją mūsų šeši dešimtokai ir istorijos mokytoja Anželika, Inturkės bendruomenės kvietimu, Inturkės parapijos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, parodė inscenizaciją apie tarpukario prezidentą Kazį Grinių. Šiemet minime 150-ąsias jo gimimo metines. Spektaklio pavadinimas „Pasitikėk savąja tauta”. Tai K.Griniaus žodžiai, kuris buvo tikras Lietuvos patriotas ir demokratijos puoselėtojas, tačiau dėl valstybinio perversmo prezidentavo labai trumpai ir nespėjo įgyvendinti savo idėjų. Tačiau II Pasaulinio karo dienomis jis gelbėjo žydus ir vėliau, jau po mirties, gavo Pasaulio teisuolio vardą. Dabar šio prezidento vardą tariame su didžiule pagarba ir galime pasimokyti iš jo patriotiškumo, tolerancijos ir pasiaukojimo kitiems.
       Po spektaklio dešimtokai, kartu su mokytoja, vyko į Luokesų dvarą ir kartu šventė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną vaišindamiesi tortu ir rungtyniaudami boulingo take.
       Mokyklos pradinukai varžėsi protų mūšyje „Ką žinai apie Lietuvą”. Mokiniai, pasiskirstę į 4 komandas, turėjo atsakyti į 20 klausimų ir išspręsti kryžiažodį. Komandos išsirinko kapitonus, kurie koordinavo komandos darbą. Laimėtoja tapo Roko komanda, kurioje Lietuvos geografijos ir istorijos žiniomis ypač pasižymėjo ketvirtokė Ugnė Kindurytė. Visi protų mūšio dalyviai buvo apdovanoti saldainiais, žymekliais, o kiekviena klasė gavo po Gedimino pilies ir lėktuvo „Lituanica” modelį.
   1. 8.00-8.45
   2. 8.55-9.40
   3. 9.50-10.35
   4. 10.55-11.40

   5. 12.05-12.50
   6. 13.00-13.45
   7. 13.55-14.40
Pamokų laikas
Orai Molėtuose
SUGINČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
2015 - 2016 mokslo metai
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventė Suginčių pagrindinėje mokykloje
Partneriai
NEC